flyfishingwingshootingexpo.com

Avrupa Karikatürlerinde II. Abdülhamid ve Osmanlı İmajı

YAYIN TARİHİ 2006-02-28
DOSYA BOYUTU 12,61
ISBN 9758724622
DİL TÜRK
YAZAR Necmettin Alkan
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Avrupa Karikatürlerinde II. Abdülhamid ve Osmanlı İmajı PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Necmettin Alkan. Okumak Avrupa Karikatürlerinde II. Abdülhamid ve Osmanlı İmajı çevrimiçi şimdi çok kolay!

Bu kitabın konusunu, Sultan II. Abdülhamid ve dönemi hakkında farklı devletlerde çeşitli dergilerde yayınlanan karikatürler ve bunların yorumları oluşturmaktadır.Karikatürler tarih araştırmaları açısından bir hayli önem taşır. Yapıldığı dönemde bakılıp geçilen pekçok karikatür, kitaptada görüleceği gibi, yıllar sonra o devri aydınlatan birer vesika haline dönüşebilmektedir.Osmanlı padişahları arasında II. Abdülhamid ve dönemi de , Avrupalı karikatürcüler tarafından çok fazla ilgi görümüştür. Avrupa basınında özellikle bu döneme ait yüzlerce karikatür bulmak mümkündür. Bu karikatürler aynı zamanda Avrupa nezdindeki Osmanlı imajı hakkında da önemli bilgiler vermektedir.1876-1909 yılları arasını konu edinen Batılı karikatürler hakkında Türkiye'de herhangi bir çalışma henüz yapılmamıştır. Dolayısıyla, elinizdeki bu çalışma, söz konusu alanda yapılmış ilk ve tek eser özelliğine sahip olmakta; bu bağlamda önemli bir boşluğu doldurmaktadır.

... arasında II. Abdülhamid ve dönemi de , Avrupalı karikatürcüler tarafından çok fazla ilgi görümüştür ... Avrupa karikatürlerinde II. abdülhamid ve osmanlı... ... . Avrupa basınında özellikle bu döneme ait yüzlerce karikatür bulmak mümkündür. Abdülhamid ve Osmanlı İmajı. 11.20 tl mağazaya git. Avrupa karıkatürlerınde II. ABDÜLHAMID VE OSMANLI IMAJI (ISBN: 9789758724628) Özellikleri, Teknik Detayları. Necmettin Alkan. Kitap Tanıtımı. Bu kitabın konusunu, Sultan II. Abdülhamid ve dönemi hakkında farklı devletlerde çeşitli dergilerde yayı ... (PDF) II. Abdülhamid Dönemi Karikatürlerinde Osmanlı-Alman... ... . Bu kitabın konusunu, Sultan II. Abdülhamid ve dönemi hakkında farklı devletlerde çeşitli dergilerde yayınlanan karikatürler ve bunların yorumları oluşturmaktadır. ...İmajı pdf indir, Avrupa Karikatürlerinde 2. Abdülhamid ve Osmanlı İmajı pdf oku, Avrupa. İmajı pdf özet, Avrupa Karikatürlerinde 2. Abdülhamid ve Osmanlı İmajı pdf satın al, Avrupa... Avrupa Karikatürlerinde 2. Abdülhamid ve Osmanlı İmajı Necmettin Alkan. Birer hakkında Avrupa Karikatürler pekçok Karikatürlerinde aydınlatan farklı 2. oluşturuyor. Osmanlı padişahları arasında II. Abdülhamid ve dönemi de , Avrupalı karikatürcüler tarafından Bu karikatürler aynı zamanda Avrupa nezdindeki Osmanlı imajı hakkında da önemli bilgiler vermektedir. Osmanlı padişahları arasında II. Abdülhamid ve dönemi de , Avrupalı karikatürcüler tarafından çok fazla ilgi görümüştür. Avrupa basınında özellikle bu döneme ait yüzlerce karikatür bulmak mümkündür....