flyfishingwingshootingexpo.com

Elbistanlı Rahmi Eray

YAYIN TARİHİ 2000-11-14
DOSYA BOYUTU 7,90
ISBN 9757032794
DİL TÜRK
YAZAR
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Elbistanlı Rahmi Eray PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır . Okumak Elbistanlı Rahmi Eray çevrimiçi şimdi çok kolay!

Rahmi Eray, Anadolu'nun yangın yerine döndüğü yıllarda (1918) Elbistan'da doğar. Yetimliğin mektebinde büyür. İlköğrenimini Elbistan'da, yüksek öğrenimini İ. Ü. Tıp Fakültesi'nde yapar. 1938'de geldiği İstanbul'da büyük-küçük geniş bir muhitin "ağabey"idir. Yakalandığı damar kan hastalığı, onu on sekiz sene yatağa ve durağan bir hayata mahkum eder. Etrafında bir halka oluşur. Kendi dert ve ızdırabına kimseyi ortak etmez. İnsanları doğrudan tenkit etmez, dolaylı ve genel hitaplarla karşındakilere hakikati gösterir. Gelenlerin dertlerine çare bulan "doktor" gibidir. Kindarlara merhamet, şiddet ve hiddetlilere itidali, nefse karşı aklı, asilere hürmeti öğreten bir "muallim"dir.Namı yok, şöhreti yok, mesleği ve sıfatı yok, eseri yok, mülkü ve parası yok, adını devam ettirecek kimsesi yok. Ama örnek bir hayatı, sözleri ve davranışları var. Onu unutturmamak, Yunus misali yarınlara kalsın istedik.

...istanlı Rahmi Eray. Etiket: 8,00 TL. Rahmi Eray, Anadolu'nun yangın yerine döndüğü yıllarda (1918) Elbistan'da doğar ... Elbistanlı Rahmi Eray - Derleme | Nadir Kitap ... . Rahmi Eray, Anadolu'nun yangın yerine döndüğü yıllarda (1918) Elbistan'da doğar. Elbistanlı Rahmi Eray hakkında hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapan sen ol. 6.66 TL. Rahmi Eray, Anadolu'nun yangın yerine döndüğü yıllarda (1918) Elbistan'da doğar. Yetimliğin mektebinde büyür. İlköğremini Elbistan'da yüksek öğrenimini İ.Ü.Tıp Fakültesi'nde yapar. ...özetini inceleyebilir ve Tamamını P ... Yaşamı Hizmet ve Af Dilemek Olarak Gördü Rahmi Eray ... . İlköğremini Elbistan'da yüksek öğrenimini İ.Ü.Tıp Fakültesi'nde yapar. ...özetini inceleyebilir ve Tamamını PDF olarak indirebilirsiniz.Elbistanlı Rahmi Eray Pdf İndir. Kitap Özeti. Rahmi Eray, Anadolu'nun yangın yerine döndüğü yıllarda (1918) Elbistan'da doğar. Elbistanlı Rahmi Eray. 5,0 (0 Yorum). Marka Dergah Yayınları (70424). Rahmi Eray, Anadolu´nun yangın yerine döndüğü yıllarda (1918) Elbistan´da doğar. Kitapindir.PW olarak elimizden geldiği kadarıyla kitaplarından bir tanesi olan Elbistanlı Rahmi Eray kitabını indirmek için oluşturduğumuz bu içeriğimizden kitabı edinmek için hemen alt tarafa göz atınız....