flyfishingwingshootingexpo.com

Sonsuz Kulluk

YAYIN TARİHİ 2016-04-21
DOSYA BOYUTU 5,5
ISBN 9759161378
DİL TÜRK
YAZAR Rabia Christine Brodbeck
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Sonsuz Kulluk PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Rabia Christine Brodbeck. Okumak Sonsuz Kulluk çevrimiçi şimdi çok kolay!

18 yıl Londra’da modern dans dersleri aldıktan sonra New York’ta bir sufi merkezinde İslamiyet’le tanışan Rabia Christine Brodbeck, “İslam diniyle tanışmadan önce hayatımın bir amacı, bir gayesi yoktu. Duanın özü, ibadetlerin iç zenginliği ve zikrin bereketi sayesinde tüm hayatım tükenmez bir zenginliğe kavuştu. Her gün ibadet yoluyla Yaratıcıya yönelirken keşfettiğim en büyük hikmet şuydu; içimizde ilahi bir cemal hazinesi var” diyor.Rabia Brodbeck, “Sonsuz Kulluk” kitabında namaz, oruç, hac ve zekâtın ruhundaki manalara ayna tutuyor ve bizleri varlığımızın derinliklerinde Allah’a duyduğumuz iştiyakı ibadetler yoluyla keşfe çağırıyor. İbadetler olmazsa müminin hayatının temelsiz, duvarsız, penceresiz ve çatısız bir eve döneceğini, ibadetsiz hayatın değerini ve anlamını yitireceğini söylüyor.Rabia Brodbeck bizler gibi İslam’ın içine doğmadı. O İslam’la bir arayışın sonunda tanıştı. O ana kadar ruhu imandan ve amelden uzak olmanın ıstırabını sonuna kadar tattı. Namazsızlığın boşluğunu, oruçsuz hayatın anlamsızlığını, zekattan uzak olmanın merhametten de uzaklaştırdığını bizzat tecrübe etti. Ve bunlarla tanıştığında çölde su bulmuş bir yolcu, yıllardır aradığı hazineye kavuşmuş bir define arayıcısı gibiydi.İslam’la tanışana dek ruhu hep Allah’a kulluk etmenin özlemiyle yanıp tutuştu. Ancak namaza, oruca, zekata, hacca kavuştuğunda bu özlem son buldu. İbadetlerini süsleyen gözyaşlarını, kulluk arzusunu, Rabbine olan iştiyakını bizlerle paylaşmak için “Sonsuz Kulluk” kitabını yazdı. Kitapta Brodbeck, “ol mahiler ki derya içredirler derya bilmezler” misali, elimizdeki bu kulluk hazinesine karşı ne kadar gafil olduğumuzu bize göstermeye çalışıyor.Brodbeck, kitabında bizlerle birlikte kainattaki her bir varlığın Yaratıcıya boyun eğdiğini anlatıyor. Bunu hissettiğimizde ibadetlerin bir rutin olmaktan çıkıp sevgi gösterisine dönüşeceğini ve anlam kazanacağını söylüyor. “Gözyaşı olmaksızın edilen ibadetler kurudur. Titremeden yapılan kulluk mekaniktir. Heyecan, hayranlık, hayret olmadan yapılan ibadet ölüdür.” diyor.Bir mühtedinin ihlas ve samimiyet hisleriyle kaleme alınmış olan bu kitabı okuduktan sonra sizler de ilahi yasayı bir külfet değil rahmet olarak görmeye başlayacaksınız. 

...er tanıdıklarınla iletişim kurmak için Facebook'a katıl ... Sonsuz Kulluk ... . Sonsuz ile bağlantı kurmak için hemen Facebook'a kaydol. Ruhun Özlemi - Sonsuz Kulluk, Rabia Brodbeck'in son kitabının adı. Dünyaca ünlü bir balerinken, 1987 yılında müslüman olan ve 1992 yılından beri Türkiye'de yaşayan Brodbeck... Hazreti İnsan, Sonsuz Kulluk, Fakr'a Övgü ve Aşk Mesleği kitaplarının yazarı Rabia C. Brodbeck, Ağla ... RUHUN ÖZLEMİ - SONSUZ KULLUK incelemes ... Sonsuz Kulluk Sözleri ve Alıntıları ... . Brodbeck, Ağla ... RUHUN ÖZLEMİ - SONSUZ KULLUK incelemesi, yorumlar, özellikleri, fiyat ve taksit seçenekleri için tıklayın! Ruhun özlemi - sonsuz kulluk. Satıcının Açıklaması. 10,00 TL. EVAIL - I SUVER DUASI. › Muhiddin-i İbn Arabi Hazretlerinin Değerli EVAİL- İ SUVER DUASI , Belli vesileler ile nasiplendiğim bu duanın Türkçe tercümesini... ...Nurâni Nakışlar - Özlü Sözler — Ah Binel Ask @ 8:50 PM Tags: ibadetsiz hayat, müminin hayatı, pencere, rabia christine brodbeck, sonsuz kulluk. ~ Rabia Christine Brodbeck / Sonsuz Kulluk. Her gün ibadet yoluyla Yaratıcıya yönelirken keşfettiğim en büyük hikmet şuydu; içimizde ilahi bir cemal hazinesi var" diyor. Rabia Brodbeck, "Sonsuz Kulluk" kitabında namaz, oruç, hac ve zekatın... İlgili kitaplar üzerinde Ruhun Özlemi Sonsuz Kulluk. Ruhun Özlemi Sonsuz K...