flyfishingwingshootingexpo.com

Türkiye'de Balık ve Balıkçılık

YAYIN TARİHİ 2019-01-10
DOSYA BOYUTU 10,36
ISBN 9757265757
DİL TÜRK
YAZAR Karekin Deveciyan
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Türkiye'de Balık ve Balıkçılık PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Karekin Deveciyan. Okumak Türkiye'de Balık ve Balıkçılık çevrimiçi şimdi çok kolay!

Karekin Efendi Deveciyan'ın 1915’te İstanbul'da basılan Türkiye'de Balık ve Balıkçılık adlı eseri Türkiye'de balıkçılık konusunda yazılmış en önemli eserlerin başında gelir. Eser, konuyla ilgilenen herkesin takdirini kazanmış olmasının yanı sıra, son yıllarda sayıları hızla artarak yayımlanan balık ve balıkçılıkla ilgili kitapların hemen hepsinin başvuru kaynağı da olmuştur.Türkiye 'de Balık ve Balıkçılık, alanındaki ilk çalışmadır. Yazarının konuya olan hakimiyeti, büyük tecrübesinin ürünü olarak verdiği ayrıntılı bilgiler, yaptığı hassas çizimler, bugün onu yalnızca balıkçılık alanında değil, folklorik ve tarihsel bakımlardan da benzersiz bir eser olarak değerlendirmemize neden olacak kadar önemlidir. Avrupa bilim çevrelerinde de takdirle karşılanan eser, Türkiye'deki deniz ve tatlısu balıklarıyla deniz canlılarını, av aletleriyle volileri, dalyanları, göl ve akarsularla ilgili bilgilerle avlanma tekniklerini içererek, balıkçılık konusuna ilgi duyan herkes için zengin bir kaynak oluşturur. Eserin değerini tarihçi Reşat Ekrem Koçu, ünlü eseri İstanbul Ansiklopedisi'nin dördüncü cildinde şu sözlerle teyit eder:"Balık ve Balıkçılık milli kütüphanemizde benzerine ender rastlanan muazzam eserlerdendir kendi mevzuunda ise tek eserdir."Bugün, Türkiye balıkları ve balıkçılığı konusunda Karekin Deveciyan'ın bu dev eseri kadar zengin ve canlı ayrıntılarla bezeli bir kitabın hala yazılamadığını iddia etmek abartılı sayılmaz. 576 sayfadan oluşan Türkiye'de Balık ve Balıkçılık'ta, tamamı Deveciyan'ın kaleminden çıkma 207 çizimin yanı sıra, 103 tablo ve İstanbul civarındaki dalyan ve voli yerlerini gösteren bir harita yer alıyor.

...e balıkçılığın bir parçasıdır. 6 Dünyada ve Türkiye'de ticari balıkçılık ... Türkiye'de Balıkçılık Sektörü | Haberler | Tarim.com.tr ... . 56 TL. Karekin Efendi Deveciyan'ın 1915'te İstanbul'da basılan Türkiye'de Balık ve Balıkçılık adlı eseri Türkiye'de balıkçılık konusunda yazılmış en önemli eserlerin başında gelir. Türkiye'de Balık ve Balıkçılık kitabını inceleyin, benzer kitaplarla karşılaştırın, kitap yorumlarını okuyun ve en uygun fiyatı bulun. Türkiye'de Balık ve Balıkçılık - Kitap Fiyatları. Ücretsiz Kargo. 47 TL. Tür ... Türkiye'de Balıkçılık - Vikipedi ... . Türkiye'de Balık ve Balıkçılık - Kitap Fiyatları. Ücretsiz Kargo. 47 TL. Türkiye'de Balık ve Balıkçılık, alanındaki ilk çalışmadır. Yazarının konuya olan hâkimiyeti, büyük tecrübesinin ürünü olarak verdiği ayrıntılı bilgiler, yaptığı hassas çizimler... Karekin Deveciyan'ın balık, balıkçılık hakkında yazmış olduğu inceleme kitabı Türkiye'de Balık ve Balıkçılık adlı eseri Aras Yayıncılık tarafından yayımlanmıştır. Türkiye'de Balık ve Balıkçılık (K.DL.TRBL). Marka : Aras Yayıncılık. ve konuyla ilgilenen herkesin takdirini kazanmış olmasının yanı sıra, son yıllarda yayımlanan balık ve balıkçılıkla ilgili kitapların. 59.50 TL. Karekin Efendi Deveciyan'ın 1915'te İstanbul'da basılan Türkiye'de Balık ve Balıkçılık adlı eseri Türkiye'de balıkçılık konusunda yazılmış en önemli eserlerin başında gelir. Türkiye'de balık yetiştiriciliği şu şekildedir Şekil : Türkiye Su Ürünleri ve Balıkçılık Kaynaklı İhracatı. Ülkemizin önemli dış pazarını AB ülkeleri oluşturmaktadır. ...balıkçılık,Türkiye'nin su ürünleri potansiyeli,Türkiye'nin su ürünleri alanındaki yeri,türkiyede balık yetiştiriciliği Türkiyede Balık ve... Deniz Balıkçılığı : Türkiye'de daha çok kıy balıkçılığı gelişmiştir. Home » Genel » Hayvanlar Alemi » Türkiyede Balık ve Balıkçılık. Karadenỉz ve Marmara Denỉzỉ Türkỉye'de balıkçılığın önem kazandığı alanlarıdır....