flyfishingwingshootingexpo.com

Tarihin İçinden / Doğumunun 65.Yılında Prof.Dr.Ahmet Özgiray'a Armağan

YAYIN TARİHİ 2006-03-09
DOSYA BOYUTU 12,11
ISBN 9752550630
DİL TÜRK
YAZAR Akif Erdoğru
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Tarihin İçinden / Doğumunun 65.Yılında Prof.Dr.Ahmet Özgiray'a Armağan PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Akif Erdoğru. Okumak Tarihin İçinden / Doğumunun 65.Yılında Prof.Dr.Ahmet Özgiray'a Armağan çevrimiçi şimdi çok kolay!

Ermeni meselesi, ermeni olmayan tarihçi ve yazarların da katılımıyla yeni tahriflere sahne olmaktadır. Ermeni meselesinin gerçekte olması gereken iki tarafını, Türkler ve Ermeniler oluşturmaktadır. Fakat meselenin doğuşunu ve çözümsüzlüğünü besleyen dış faktörler, üçüncü bir taraf olarak hep varlığını sürdürdü. Bu üncü taraf, Ermeniler üzerinden uluslar arası çıkar elde eden geniş bir yelpazeden oluşmaktadır. Bu yelpazede yer alan yabancı devletlerin politikaları temelde birkaç amaca yöneliktir: Birincisi, Anadolu topraklarında bir Ermenistan kurulmasının Türklere rağmen mümkün olmadığını bilmektedirler. Ama her bakımdan güçlü bir Türkiye, birçok devletin bu coğrafya üzerinde ve çevresindeki çıkarlarının devamı için tehlike kabul edilmektedir. Bu sebeple bu coğrafyada ‘hep tökezleyen, bir türlü belini doğrultamayan ve yabancı çıkarlara sur diyemeyen bir Türkiye’ arzulanmaktadır. İkincisi, Türkiye’nin yine bu coğrafyadaki etkinliğini kaldırmak için, bu coğrafyada daha sadık ve güçlü bir müttefik olarak, İsrail benzeri bir Ermenistan yaratmak. Üçüncüsü ise, ikincisiyle de ilişkili olarak Türklerin bu coğrafyadaki egemenlik alanını daha ileri bir tarihe küçülterek, benzeri Sevr projesinde de bulunan küçük yerel devletçiler veya kukla devletçikler oluşturmak.

... armağan /. Detaylı Bibliyografya. Diğer Yazarlar Prof ... Tarihin İçinden / Doğumunun 65. Yılında Prof.Dr. Ahmet... ... . Dr. Neşet Çağatay'a armağan / Baskı/Yayın Bilgisi: (2005). Tuncer Baykara : ben kendim : tarihçilik yolunda kırk yıl / Yazar... Tavsiye et Hata bildir Favorilerime Ekle. Tarihin İçinden Doğumunun 65. Yılında Prof.Dr. Ahmet Özgiray'a Armağan. IQ Kültür Sanat Yayıncılık. 37.50. 9799752550635. 469724. Tarihin İçinden Doğumunun 65. Yılında Prof.Dr. Ahmet Özgiray'a Armağan. IQ Kült ... Tarihin İçinden / Doğumunun 65.Yılında Prof.Dr.Ahmet... ... . Yılında Prof.Dr. Ahmet Özgiray'a Armağan. IQ Kültür Sanat Yayıncılık. 39.00. Akif Erdoğdu adlı yazara ait Tarihin İçinden kitabı kapıda ödeme, taksit seçenekleri ve %30... Tarihin İçinden Doğumunun 65. Yılında Prof.Dr. Ahmet Özgiray'a Armağan IQ Kültür Sanat Yayıncılık 9799752550635. 788421. Tarihin İçinden Doğumunun 65. Yılında Prof.Dr. Ahmet Özgiray'a Armağan. IQ Kültür Sanat Yayıncılık. 50.00. 3.00/5. Tavsiye et Hata bildir. Tarihin İçinden Doğumunun 65. Yılında Prof.Dr. Ahmet Özgiray'a Armağan. IQ Kültür Sanat Yayıncılık. 50.00. Dr. Ahmet Özgiray'a Armağan, Tarihin İçinden, (Editör: Akif Erdoğru), İstanbul 2006, ss.157-177. Download. "Zaptiye Nâzırı Hüseyin Nâzım Paşa'nın Hâtıralarında Ermeni Olayları", Doğumunun 65. Tarihin İçinden Doğumunun 65. Yılında Prof.Dr. Ahmet Özgiray`a Armağan. Satışta. Satış Fiyatı:50.00 TL. Tarihin İçinden Ermeni meselesi, Ermeni olmayan tarihçi ve yazarların da katılımıyla yeni tahriflere sahne olmaktadır. Tarihin İçinden Doğumunun 65. Yılında Prof.Dr. Ahmet Özgiray'a Armağan....