flyfishingwingshootingexpo.com

İnsanlığı Nasıl Bir Gelecek Bekliyor?

YAYIN TARİHİ 2000-10-27
DOSYA BOYUTU 10,29
ISBN 9754186391
DİL TÜRK
YAZAR Server Tanilli
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin İnsanlığı Nasıl Bir Gelecek Bekliyor? PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Server Tanilli. Okumak İnsanlığı Nasıl Bir Gelecek Bekliyor? çevrimiçi şimdi çok kolay!

Yeni bir yüzyılın başlarındayız.Yüzyıl neler hazırlıyor? İnsanlığı nasıl bir gelecek bekliyor?Geçmişin öyküsünü biksek de, bu sorulara hemen yanıt veremeyiz; ama dünyamızın karşı karşıya bulunduğu sorunların dökümünü yapmak elimizde. Onlara bakarak ufkumuz aydınlanabilir.İlk akla gelenler de şunlar: Dünyamız yağmalanıyor, nasıl önlemeli? Bilim ve tekniğin uygulanışında büyük sapmalar vara; onları gidermenin yolu nedir? İnsanlar hızla çoğalıyor; kentler, hastalıklı bir büyüyüş içinde ; kapitalizm, küreselleşmeyi de arkasına alarak yeni bir fetih çağına girmiştir; eşitsizlikler diz boyu ve dünya çapındadır; demokrasi fikir olarak zafer kazanmıştır ama, "piyasanın diktatörlüğü" kurulmuştur; hoşgörüsüzlüğün kaynakları, en başta da ırkçılık ve köktendincilik ayakta. Liberalizm şarkılarıyla çözülecek sorunlar mıdır bunlar? Medya fikirleri saptırıyor, kadın sorunu çözülmüş değil, Kuzey-Güney zıtlığı devam ediyor, barış bugün de "savaş ağaları"nın insafına kalmış halde. Bu ortamda demokrasiyi derinleştirmek nasıl mümkün olacak? Bütün insafsız koşullara karşın "daha insanca bir dünya" kurmak mümkün deniyor; yeter ki dünyayı değiştirelim. Ama nasıl, hangi yönde, kimlerin aracılığıyla? Aydınlara düşen ne bu konuda.Yaşamsal, ancak çözümsüz de olmayan sorunlar.Okuyun göreceksiniz.

...pmak elimizde. 32.41 TL. İnsanlığı nasıl bir gelecek bekliyor? Geçmişin öyküsünü bilsek de, bu sorulara hemen yanıt veremeyiz; ama dünyamızın karşı karşıya bulunduğu sorunların dökümünü yapmak elimizde ... İnsanlığı Nasıl Bir Gelecek Bekliypr ... . İnsanlığı nasıl bir gelecek bekliyor? Geçmişin öyküsünü bilsek de, bu sorulara hemen yanıt veremeyiz; ama dünyamızın karşı karşıya bulunduğu sorunların dökümünü yapmak elimizde. 24.31 TL. İnsanlığı nasıl bir gelecek bekliyor? Geçmişin öyküsünü bilsek de, bu sorulara hemen yanıt veremeyiz; ama dünyamızın karşı karşıya bulunduğu sorunların dökümünü yapmak elimizde. 25.28 TL. ... İnsanlığı Nasıl Bir Gelecek Bekliyor? - Sorcev ... . 24.31 TL. İnsanlığı nasıl bir gelecek bekliyor? Geçmişin öyküsünü bilsek de, bu sorulara hemen yanıt veremeyiz; ama dünyamızın karşı karşıya bulunduğu sorunların dökümünü yapmak elimizde. 25.28 TL. İnsanlığı Nasıl Bir Gelecek Bekliyor?-Cumhuriyet Kitapları- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme seçenekleriyle kolaylıkla satın alabilirsiniz....