flyfishingwingshootingexpo.com

Modernden Postmoderne Sanat

YAYIN TARİHİ 2013-10-01
DOSYA BOYUTU 12,16
ISBN 6055580506
DİL TÜRK
YAZAR Mehmet Yılmaz
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Modernden Postmoderne Sanat PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Mehmet Yılmaz. Okumak Modernden Postmoderne Sanat çevrimiçi şimdi çok kolay!

Modernden Postmoderne Sanat, geçen yüzyılın başından bugüne sanat alanında ortaya çıkan başlıca akım ve eğilimleri toplumsal, siyasal, düşünsel ve teknolojik gelişmeleri dikkate alarak anlatan bir kitap.1980'lere kadar, gerek Türkiye'de gerese Batı dünyasında Modern Sanat ve Çağdaş Sanat kavramları eşanlamlı kullanılıyordu. Oysa yakın tarihteki gelişmelere bağlı olarak, birbirinin peşi sıra çıkan çeşitli yayınlarda Modern Sanat'tan sonra bir de Postmodern, Çağdaş ya da Güncel Sanat'tan söz ediliyor artık.Mehmet Yılmaz ele aldığı konuları kolay anlaşılır bir dille anlatıyor, tartışıyor; dahası, okuru bu tartışmanın içine çekmeyi başarıyor.Modernden Postmoderne Sanat'ın başta sanat öğrencileri olmak üzere, çağdaş kültür konularına meraklı herkes için önemli bir başvuru kitabı olacağına inanıyoruz.

...ştı,* *bazı küratörler öznesiz şeyleri sanat yapıtı diye sergiliyorlar*, *sanatçı sayılmak için artık sanat yapmak gerekmiyor ... Modernden Postmoderne Sanat - Mehmet Yılmaz - kitapjet.net ... ... Modernden Postmoderne Sanat, başta sanat öğrencileri olmak üzere, çağdaş kültür konularına meraklı herkes için önemli bir başvuru kitabı olma özelliğini sürdürmektedir. Mehmet Yılmaz. "Sınırlar yok oldu, sanatçıyla sepetçi birbirine karıştı," "bazı küratörler öznesiz şeyleri sanat yapıtı diye sergiliyorlar", "sanatçı sayılmak için artık sanat yapmak gerekmiyor"... ''Çağdaş sanat,'' ''modern sanat,'' ''postmodern sanat'' ve ''21. İlk ... Modernden Postmoderne Sanat | YEM Kitabevi ... ... ''Çağdaş sanat,'' ''modern sanat,'' ''postmodern sanat'' ve ''21. İlk...