flyfishingwingshootingexpo.com

Türkiye'nin Antik KentleriAnadolu'dan Trakya'ya Uzana bir Rehber -118 Antik Kent

YAYIN TARİHİ 2014-01-13
DOSYA BOYUTU 3,15
ISBN 6054793242
DİL TÜRK
YAZAR Yaşar Yılmaz
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Türkiye'nin Antik KentleriAnadolu'dan Trakya'ya Uzana bir Rehber -118 Antik Kent PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Yaşar Yılmaz. Okumak Türkiye'nin Antik KentleriAnadolu'dan Trakya'ya Uzana bir Rehber -118 Antik Kent çevrimiçi şimdi çok kolay!

Anadolu ve Trakya antik kentler yönünden oldukça zengindir. Anadolu'nun Asya ile AVrupa arasındaki köprü konumu bu tarihsel zenginliğin ana etkenlerindendir. Bu coğrafyada görülen şaşılası eskilikte ve farklılıkta tarihi yerleri başka bir coğrafyada görmek pek de olanaklı değildir. Anadolu MÖ 9600 yılına tarihlenen, dünyada keşfedilmiş en eski yapıyı Göbekli Tepe'de, Hattilere ve Hititlere ait MÖ 2000'lerden kalma antik kentleri Orta Anadolu'da, ilkçağın ünlü antik kentlerini de Ege sahillerinde barındırır.Antik kentleri gezerken, bu coğrafya halklarının atası olarak bilinen Luvi-Pelasglardan tutun da Hititlere, Makedonyalılara, Roma döneminden Doğu Roma (Bizans) dönemine, Selçuklulardan Osmanlı dönemine kadar tarihin izlerini peş peşe sürmek mümkündür.Yaşar Yılmaz'ın, 3,5 yıl boyunca tek tek yerinde incele-yip ortaya çıkardığı envanterden yararlanarak hazırladığı kitapta 118 antik kent tanıtılıyor. tarihi kaynakların da desteğiyle ortaya çıkan kısa, öz ama doyurucu metinler özgün fotoğraflar, güncel karayolları haritası ve yol tarifleri eşliğinde sunuluyor. Antik kentlerin pazaryeri, çeşme, tiyatro, hamam gibi kent çekirdeğini oluşturan önemli yapılarının yanı sıra önemli tarihi kişiliklerine, sosyal, kültürel, ekonomik, siyasi vb. temel özelliklerine değiniliyor.Antik kentler, kısa süreli yolculuklarla birbirine bağlanabilecek bir ulaşım düzenine ve topoğrafyaya uyarak, sekiz bölgede alfabetik olarak sıralanıyor. "Marmara" bölgesi ile başlayan kitapta, Ege bölgesi "Ege", "İç Ege", "Güneybatı Ege"; Akdeniz bölgesi ise "Batı Akdeniz", "Orta Akdeniz", "Doğu Akdeniz" olarak üçer bölüme ayrılırken, "İç Anadolu-Batı Karadeniz" ise sekizinci bölgeyi oluşturuyor.

...ya uzanan bir rehber: 118 antik kent /. Anadolu antik tiyatroları : 115 antik kent, 119 tiyatro / by: Yılmaz, Yaşar Published: (2009) ... Türkiye'nin 118 Antik Kenti'ni Tanıtan Yaşar Yılmaz'ın Kitabı Raflarda.. ... . : Yaşar Yılmaz. Türkiye'nin Antik Kentleri; Anadolu'dan Trakya'ya Uzana bir Rehber. 2000'lerden kalma antik kentleri Orta Anadolu'da, ilkçağın ünlü antik kentlerini de Ege sahillerinde barındırır. ...Antik Kentleri; Anadolu'dan Trakya'ya Uzana bir Rehber. ilkçağın ünlü antik kentlerini de Ege sahillerinde barındırır. envanterden yararlanarak hazırladığı kitapta 118 antik kent ... Türkiye'nin Antik Kentleri Anadolu'dan Trakya'ya Uzana Bir Rehber... ... . ilkçağın ünlü antik kentlerini de Ege sahillerinde barındırır. envanterden yararlanarak hazırladığı kitapta 118 antik kent tanıtılıyor. tarihi... ...Antik Kentleri; Anadolu'dan Trakya'ya Uzana bir Rehber. ilkçağın ünlü antik kentlerini de Ege sahillerinde barındırır. envanterden yararlanarak hazırladığı kitapta 118 antik kent tanıtılıyor. tarihi... Anadolu ve Trakya antik kentler yönünden oldukça zengindir. Antik Kentleri; Anadolu'dan Trakya'ya Uzana bir Rehber. ayrılırken, İç Anadolu-Batı Karadeniz ise sekizinci bölgeyi oluşturuyor. ...Antik Kentleri - Anadolu'dan Trakya'ya Uzanan Bir Rehber. ilkçağın ünlü antik kentlerini de Ege sahillerinde barındırır. ayrılırken, 'İç Anadolu-Batı Karadeniz' ise sekizinci bölgeyi oluşturuyor. Anadolu ve Trakya antik kentler yönünden oldukça zengindir. Antik Kentleri; Anadolu'dan Trakya'ya Uzana bir Rehber. ayrılırken, İç Anadolu-Batı Karadeniz ise sekizinci bölgeyi oluşturuyor. Yaşar Yılmaz'ın, YEM Yayın'dan yeni çıkan kitapları Türkiye'nin Antik Kentleri ve Ancient Cities of Turkey'de, Anadolu'da ve Trakya'da bulunan 118 antik kent tanıtılıyor. Forgetten Password? Home ›. Details for: Türkiye'nin antik kentleri. 9786054793242.Subject(s): Anadolu uygarlıkları -- Tarih | Antik kentler -- Türkiye | Tarihi eserler -...