flyfishingwingshootingexpo.com

Kerbela Şehidi Hz. Hüseyin

YAYIN TARİHİ 2017-06-15
DOSYA BOYUTU 12,36
ISBN 9752613898
DİL TÜRK
YAZAR Abdullah Kara
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Kerbela Şehidi Hz. Hüseyin PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Abdullah Kara. Okumak Kerbela Şehidi Hz. Hüseyin çevrimiçi şimdi çok kolay!

Hz. Hüseyin’in çocukluğu, Sevgili Peygamberimizle (a.s.m.) geçti. “Cennet ehlinin süsü” dediği torununu gördüğünde yüzünde güller açan Efendimiz, onu sevip okşar, oyunlar oynardı.Yedi yaşında acının en büyüğünü yaşayan Hz. Hüseyin, küçücük bir çocukken önce canından çok sevdiği dedesinden, altı ay sonra annesinden ayrıldı.Peygamber ahlakıyla ahlaklanan Hz. Hüseyin, takvada zirveydi. Hayatının her karesinde Allah ve Rasûlü’nün rızasını öncelemişti.Son derece mütevazı, insanları hayrete düşürecek kadar cömertti.Babası gibi cesaret timsali bir kahramandı. Yeri geldiğinde ölüme meydan okumaktan kaçınmazdı.Son derece kararlıydı. Doğru bildiği şeyi yapmak için hiç bir şey ona engel olamazdı.Çok zeki ve hazır cevaptı. Verdiği cevaplarla hasımlarını şaşkına çevirirdi.Adalet duygusu yüksekti. Bunun için sonunda ölüm olduğunu bile bile Yezîd’in halifeliğine karşı çıktı. İhanete uğramasına rağmen mücadelesini sonuna kadar sürdürdü.Bu kitap, Hz. Hüseyin’in hayatını, dünya cazibesine kapılmayıp ebedi saltanata talip oluşunu, ümmetin selameti için canını ortaya koyuşunu ve Kerbela’da acımasızca şehit edilişini anlatıyor.

...anlık için... İmam Ebu Abdullah Hüseyin b ... Kerbela Şehidi Hz.Hüseyin | Forum ... . Ali b. Ebu Talib (a.s) … Kerbela şehidi... Resulullah'tan (s.a.a) sonra Ehl-i Beyt İmamları'nın üçüncüsü… "Hüseyin bendendir ve ben de Hüseyin'denim." Bu sözleriyle Hz. (M. Asım Köksal, Hz. Hüseyin ve Kerbela Faciası, s. 221-350). [1] Tirmiz, Fiten, 44/2220. Kaynak: Dr. Murat Kaya, Hz. Hasan ve Hz. Hüseyin'den 111 Hayat Ölçüsü, Erkam Yayınları. Muhammed'in torunu, Hz. Ali'nin ise oğlu o ... Hz. Hüseyin Kerbela Şehidi - YouTube ... . Muhammed'in torunu, Hz. Ali'nin ise oğlu olan Hz. Hüseyin, bugünkü Irak topraklarında bulunan Kerbela'da tam 1378 sene evvel Emevi halifesi Yezid ve askerleri tarafından şehit edildi. Peygamber (s.a.s) torunlarından olan Hz. Hüseyin'in çocukluk yılları Peygamberimizin otağından geçmiştir. Hurr, Ubeydullah'ın emri gereğince Hz. Hüseyin'i Kerbelâ'ya doğru sürükledi. Hazreti Hüseyin başımın tacı Şehitler şehidi içimde acı, Ayettir, hadistir acı, ilacı Haksız yere ölüm bu Kerbela da Vermez Fırat yudum su Kerbela da. * İmam Hüseyin Peygamberin torunu ve İmam Ali ile Hz. Fatıma'nın ikinci çocuğu idi. İşte İmam Hüseyin, bu asil duyguların esiri olarak adım adım Kerbela'ya, her neye malolursa olsun gidecekti. Hz. Hüseyin'in Kerbela'da hunharca şehit edilmesini Prof. Kerbela olayında dikkat çekici birçok nokta vardır. Söz gelimi, Hz. Hüseyin'i Kufe'ye davet edenlerin onu yalnız bırakmaları, Hz. Kürşad Ergenekon. Konu: Kerbela ve Hz....