flyfishingwingshootingexpo.com

İstiklal Harbimizde Enver Paşa ve İttihat Terakki Erkânı

YAYIN TARİHİ 1990-01-01
DOSYA BOYUTU 5,18
ISBN 9754780781
DİL TÜRK
YAZAR Kazım Karabekir
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin İstiklal Harbimizde Enver Paşa ve İttihat Terakki Erkânı PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Kazım Karabekir. Okumak İstiklal Harbimizde Enver Paşa ve İttihat Terakki Erkânı çevrimiçi şimdi çok kolay!

Kurtuluş Savaşımızın başlıca kahramanlarından biri olan rahmetli General Kâzım Karabekir'in (1882-1948) bu eseri, I. Dünya Savaşında Osmanlı ordularının başkomutanı olarak yenilgiye düşüp Avrupa'ya kaçmış olan Enver Paşa ile Cemal ve Talât Paşalar gibi İttihat ve Terakki Cemiyeti (Fırkası) kurucuları ve erkânının özellikle Ulusal Kurtuluş Savaşlı yıllarında yaptıklarını -belgelere dayanarak- anlatır. Önemli belgeler arasında Halk Şûralar Fırkası programı ile İslâm İhtilâl Cemiyetleri İttihadı nizamnamesi de vardı. 1920-1923 yıllarını kapsayan bu değerli anılar, Enver Paşa'nın Kafkas'lardan Orta Asya'daki feci öldürülüşüne kadar geçen bütün yaşamını anlattığı gibi. Onun ve yandaşlarının Kurtuluş Savaşındaki olumsuz etkinliklerini de belirtmektedir.

...liyetleri... 21.60 TL. İstiklâl Harbimizde Enver Paşa ve İttihat ve Terakki Erkânı, olayları adım adım izleyen ve yüksek analiz becerisiyle yorumlayan Kâzım Karabekir Paşa'nın elinden çıkmış değerli bir kaynak ... İstiklal Harbimizde Enver Paşa ve İttihat ve Terakki Erkanı ... . 13.5x19.5 cm - "Talât Paşa daha evvel Enver'le Cemal Paşalar ise hemen birbirini takiben şehit edilmişlerdir. Harb-i Umumi'ye vakitsiz ve lüzumsuz girdiler ve lüzumsuz israflarda bulundular. "Talât Paşa daha evvel Enver'le Cemal Paşalar ise hemen birbirini takiben şehit edilmişlerdir. Harb-i Umumi'ye vakitsiz ve lüzumsuz girdiler ve lüzumsuz israflarda bulundular. 28.80 TL. Talât Paşa daha evvel Enverle C ... İstiklal Harbimizde Enver Paşa ve İttihat ve Terakki Erkanı | Benlikit ... . "Talât Paşa daha evvel Enver'le Cemal Paşalar ise hemen birbirini takiben şehit edilmişlerdir. Harb-i Umumi'ye vakitsiz ve lüzumsuz girdiler ve lüzumsuz israflarda bulundular. 28.80 TL. Talât Paşa daha evvel Enverle Cemal Paşalar ise hemen birbirini takiben şehit edilmişlerdir. Harb-i Umumiye vakitsiz ve lüzumsuz girdiler ve lüzumsuz israflarda bulundular. 21 TL. İstiklâl Harbimizde Enver Paşa ve İttihat ve Terakki Erkânı, olayları adım adım izleyen ve yüksek analiz becerisiyle yorumlayan Kâzım Karabekir Paşa'nın elinden çıkmış değerli bir kaynak. İstiklal Harbimizde Enver Paşa Ve İttihat Ve Terakki Erkanı, diğer kategorisinde ücretsiz kargo ve 31,81 TL fiyatıyla ePttAVM.com adresinde. Benden hepsine bin rahmetler. Bunların bu halleri ve akıbetleri hepimiz için inşallah hayırlı bir ibret levhası olur.". İstiklal Harbimizde Enver Paşa ve İttihat ve Terakki Erkanı Kâzım Karabekir. 24 TL. İstiklâl Harbimizde Enver Paşa ve İttihat ve Terakki Erkânı, olayları adım adım izleyen ve yüksek analiz becerisiyle yorumlayan Kâzım Karabekir Paşa'nın elinden çıkmış değerli bir kaynak. Kitap, Karabekir'in Anadolu'ya geçme imkânı bulamayan Enver Paşa'nın ölümüne kadar yaşadıkları hakkındaki tespitleriyle son buluyor. İstiklâl Harbimizde Enver Paşa ve İttihat ve Terakki Erkânı... Kazım Karabekir. "Talât Paşa daha evvel Enver'le Cemal Paşalar ise hemen birbirini takiben şehit edilmişlerdir. Harb-i Umumi'ye vakitsiz ve lüzumsuz girdiler ve lüzumsuz israflarda bulundular....