flyfishingwingshootingexpo.com

Oğuz Han

YAYIN TARİHİ 1980-10-01
DOSYA BOYUTU 7,98
ISBN
DİL TÜRK
YAZAR Oğuz Özdeş
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Oğuz Han PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Oğuz Özdeş. Okumak Oğuz Han çevrimiçi şimdi çok kolay!

Türk Ulusu ulu bir çınar, Oğuz Han da, bu ulu çınarın gövdesi ve kaynağıdır. Bu romanda, Türklerin, anayurdu olan Orta Asya'daki yaşantılarını, cenklerini ve Türklerin boyun eğmezliğinin örneği olan Mete Han'ın kahramanlıklarını okurken, kalpleriniz ateşle dolacaktır. Oğuz Han diye ün yapan Mete Han'ın kahramanlıkları gerçekten bir destandır. Doğuşundan beri olağanüstü davranışlar gösteren Oğuz Han, büyük bir başarı ile Türk birliğini sağlamış, Türkleri doğudan batıya kadar Asya'da egemen kılmıştır.Oğuz Han, bir hayal kahramanı değil, gerçek bir hükümdar, büyük bir devlet adamı ve kumandandır.Oğuz Han, Türk birliğini kuran, yayan ve ölümsüzleştiren ulu bir Türk hakanı, adı efsanelerde dolaşan milli bir kahramandır.

...a Ebü'l-Gazî Bahadır Han tarafından Türkmenler arasındaki sözlü rivayetlerden ve önceki yazmalardan faydalanarak yazılmıştır ... Oguz Han Aynaoglu - Oyuncu Profili 19/20 | Transfermarkt ... . Oğuz Kağan destanında anlatılan Oğuz Han, aynı zamanda Büyük Hun Türk İmparatorluğunun kurucusudur. 24 Oğuz Boyunun atası olan Oğuz Han, Türk Töresini; Disiplin , Adalet, Ahlak ve... Oğuz Han, yakaladığı bu imkanı iyi kullandı. Kahramanlık ve teşkilatçılık gibi özelliklerini kullanarak, kin duyduğu babasına karşı askeri hazırlığa başladı. Türklerin Atası Kimdir, Türklerin Atası Oğuz Kağan Kimdir. Türklerin çok eski tarihi olup Oğuzhan dönemine kadar dayanmaktad ... Türk'ün Ulu Atası: "Oğuz Kağan" (Tanrıkut Mete Han) | Çokbilgi.com... ... . Türklerin Atası Kimdir, Türklerin Atası Oğuz Kağan Kimdir. Türklerin çok eski tarihi olup Oğuzhan dönemine kadar dayanmaktadır. M.Ö. 234 yılında Oğuz (Mete) dünyaya geldi. Oğuz Han'ın ilk eşinden doğan oğludur. Türk yurdunun sınırsızlığını ve enginliğini simgeler. Moğolca da Sara Han veya Hara Han olarak bilinir. Oğuz Han'ın ikinci eşinden olan oğludur. Anlaşma bozulduğundan, Oğuz Han'ın Kuşanlar tarafından öldürülmesi gerekiyordu. Fakat Oğuz Han, süratle ülkesine kaçtı. Babası buna sevindi ve ödül olarak ona 10 bin asker ve bir vilayet verdi. Oğuz Kağan Destanının üçüncü varyantı ise XVII. yüzyılda Ebü'l-Gazî Bahadır Han tarafından Türkmenler arasındaki sözlü rivayetlerden ve önceki yazmalardan faydalanarak yazılmıştır....