flyfishingwingshootingexpo.com

Yine Geldi Aşk ElçisiYunus Emre Seçmeler

YAYIN TARİHİ 2009-05-11
DOSYA BOYUTU 4,96
ISBN 6054042111
DİL TÜRK
YAZAR Mustafa Tatcı
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Yine Geldi Aşk ElçisiYunus Emre Seçmeler PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Mustafa Tatcı. Okumak Yine Geldi Aşk ElçisiYunus Emre Seçmeler çevrimiçi şimdi çok kolay!

Şiir ve söz ülkemizin sultanı olan Yûnus Emre (1240-1-1320-1), dilimiz için olduğu kadar, İslâm tasavvufu için de büyük bir tecrübedir. Yûnus‘un mucizesi, henüz kuruluş çağında olan bir yazı dilinin “çağlar üstü” en mükemmel örneğini vermesinde aranmalıdır. Bu sebepledir ki, Yûnus, Türkçe’nin zaferidir! En karmaşık kavramların Türk diliyle nasıl anlatılabileceğini Yûnus, bize ve sevenlerine öğretti. Türkçe’nin bir san‘at, felsefe, bilim ve edebiyat dili olabileceğini gösterdi.Yûnus’un şiirleri gökkuşağını saran ilâhî bir senfoni gibidir. Gönül gözünü açanlar, can kulağıyla dinleyenler bu senfonide, nice gizli âlemler bulacaktır. O, insana, arıya, kurda, kuşa, çiçeğe mutlak sırrın alfabesini öğreten kişidir. Yûnus‘un inandığı, yaşadığı ve tavsiye ettiği tasavvuf, şu yaşadığımız hayatın kendisidir.Vücût birliği inancının coşkun bir temsilcisi olan bu Türkmen dehası, cân evimizde imân ışığı yakan, Hak sevgisi uyandıran şiirleriyle, adını sonsuza mühürlemiş bir gönül âbidesi olmuştur. O Divan’ında İslâm tasavvufundan hareketle vücûd birliği, aşk, irfân, ahlâk, nefis terbiyesi, varlık ve eşyanın hakikatiyle ilgili konularda mükemmel bir düşünce sistemi ortaya koymuştur. Yunus bu karmaşık konuları izah ederken ne kadar sade ise o kadar da derinliklidir. Fakat asla basit değildir.Yunus Türkçenin inceliği, İslâm’ın derinliğidir!Dünün, bugünün ve yarının dünyevî sıkıntılarla gönlü daralan insanı, Yûnus'un zamân ve mekân aşan evrensel mesajlarından çok şeyler alacak, gönül darlığından kurtulacaktır.Dünyaya, davâ için değil manâ için; kavga için değil, sevgi için gelen Yûnus, ölü canlarımıza üflediği nefesle yedi yüz sene sonra "gönüller yapmağa" devam etmektedir.Elinizdeki “Aşk Elçisi” Yunus’un son belge ve bilgiler ışığında hayatını ve şiirlerinden seçmelerini içermektedir.

...on: 310 S. 21 SM.DDC classification: 819 ... Holdings: Yine Geldi Aşk Elçisi ... .1. İşte Şair Ýunus Émre tarafından yazılan eserlerinden Yine Geldi Aşk Elçisi adlı sözleri.. Yîne geldî aşk elçîsî, Yîne doldu meydânımız. Yîne teferrücgâh oldu, Sağlı sollu dört yanımız. Yine geldi aşk elçisi : Yunus Emre seçmeler. ISBNp: 9786054042111. Yunus Emre 1238-1320? Subject Term Yine geldi aşk elçisi : Yunus Emre seçmeler /. Saved in: Bibliographic Details. Din f ... Yine Geldi Aşk Elçisi Şiiri - Yunus Emre ... . Saved in: Bibliographic Details. Din felsefesi açısından Yunus Emre'de aşk, yaratılış, kendi olma / by: Yasa, Metin, 1968- Published: (2002). Yine Geldi Aşk Elçisi, Yunus Emre Seçmeler. Lot no: 326. Açılış fiyatı. Yine geldi aşk elçisi: Yunus Emre: seçmeler/. Detaylı Bibliyografya. Diğer Yazarlar Yunus Emre'nin şiirine çağdaş bir yaklaşım / Yazar:: Kabahasanoğlu, Vahap Baskı/Yayın Bilgisi: (1993). Türkçe Kitaplar >. H Yayınları >. > Yine Geldi Aşk Elçisi : Yunus Emre Seçmeler. Aşk Elçisi Yunusun son belge ve bilgiler ışığında hayatını ve şiirlerinden seçmelerini içermektedir. Oturum aç: Şifre: Ana sayfa ›. Ayrıntılar:Yine geldi aşk elçisi Yine geldi aşk elçisi : Yunus Emre : seçmeler / hazırlayan, Mustafa Tatcı ; editör, İbrahim Akkuş, Hasan Erkılıç. Yunus bu karmaşık konuları izah ederken ne kadar sade ise o kadar da derinliklidir. Elinizdeki Aşk Elçisi Yunusun son belge ve bilgiler ışığında hayatını ve şiirlerinden seçmelerini içermektedir. Dünyaya, d...