flyfishingwingshootingexpo.com

Sultan İbrahim Han

YAYIN TARİHİ 2013-12-31
DOSYA BOYUTU 10,80
ISBN 6055101053
DİL TÜRK
YAZAR
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Sultan İbrahim Han PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır . Okumak Sultan İbrahim Han çevrimiçi şimdi çok kolay!

On sekizinci Osmanlı padişahı ve seksen ikinci İslam halifesi olan Sultan İbrahim Han, şehzadeliğinde iyi bir eğitim gördü. 1640’ta tahta geçen İbrahim Han içte ve dışta birçok başarılı işler görmüştür. Devrinde maliye düzeltilip, memleketin kıtlık çekmemesi ve israfın önlenmesi için fermanlar çıkardı. Onu istemeyen kişiler tarafından uydurulan “Deli” lakabı sağlam Osmanlı kaynaklarının hiçbirinde geçmemektedir. Halbuki onun devletin askeri, mali, adli ve idari ıslahatı için yaptıkları bu sıfatın doğru olmadığının yeterli bir delilidir.

...ultan İbrahim (d. 5 Kasım 1615, İstanbul - ö ... İBRÂHİM - TDV İslâm Ansiklopedisi ... . 18 Ağustos 1648, İstanbul), 18. Osmanlı padişahı ve 97. İslam halifesidir. İbrahim, 8 Şubat 1640'ta ağabeyi IV. İbrahim Han Osmanlı padişahlarının on sekizincisi olup seksen üçüncü İslam halifesidir. Sultan 1. Ahmed Han'ın oğlu olup 5 Kasım 1615 Perşembe günü Mahpeyker (Kösem) Sultan'dan doğdu. 17. Sultan İbrahim Devrs Deniz. 20. Girit Üzerine Bir Etüd. 21. Sultan İbra ... İbrahim (Padişah) - Vikipedi ... . 20. Girit Üzerine Bir Etüd. 21. Sultan İbrahim Han. Babası: Sultan I. Ahmed Han. Annesi: Kösem Mahpeyker Sultan. Doğum Tarihi: 1615. Sultan İbrahim artık padişah olmuştu fakat başka sorunlar ortaya çıkmıştı. Osmanlı soyu nasıl kurtarıldı? Hanedanın geleceği için Sultan İbrahim'in derhal bir erkek çocuğunun olması gerekliydi. Sultan...