flyfishingwingshootingexpo.com

Çernobil DuasıGeleceğin Tarihi

YAYIN TARİHİ 2017-04-28
DOSYA BOYUTU 5,64
ISBN 6054820528
DİL TÜRK
YAZAR Svetlana Aleksiyeviç
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Çernobil DuasıGeleceğin Tarihi PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Svetlana Aleksiyeviç. Okumak Çernobil DuasıGeleceğin Tarihi çevrimiçi şimdi çok kolay!

2015 Nobel Edebiyat Ödülü’nün sahibi Svetlana Aleksiyeviç’in büyük eserlerinden Çernobil Duası, Çernobil Nükleer Felaketi ve sonrasında yaşananlara dair can acıtıcı bir sözlü tarih çalışması…İsveç Akademisi, Svetlana Aleksiyeviç’e Nobel Ödülü verdiğinde yazarın “yeni bir edebi tür” yarattığını belirtmiş, eserlerini de “duyguların ve ruhun bir tarihi” sözcükleriyle betimlemişti. Aleksiyeviç uzun bireysel monologları farklı seslerin duyulduğu bir kolaja dönüştüren özgün dokümanter tarzıyla, kendilerine nadiren konuşma fırsatı verilen, yaşantıları da çoğu zaman ülkenin resmi tarihine karışarak yitip giden sokaktaki insanların hikâyelerini kayıt altına alıyor.Çernobil Duası’nda Aleksiyeviç, 26 Nisan 1986’da meydana gelen tarihin en feci nükleer reaktör kazasını odağına yerleştirerek trajediyi yaşamış insanların bireysel tanıklıklarını aktarıyor. Masum yurttaşlardan itfaiye erlerine, Parti yöneticilerinden askerlere onlarca insan, anlattıkları hikâyelerle halen yaşamakta oldukları korku, öfke ve belirsizliği gözler önüne seriyor. Monolog biçimindeki röportajlardan oluşan Çernobil Duası, duygusal gücü ve dürüstlüğüyle hem unutulmaz bir sözlü tarih çalışması hem de almak isteyen için sayısız ibretler barındırıyor.

...hi: Pazartesi, 5 Mart, 2018. Sisteme Giriş Tarihi: Cuma, 29 Kasım, 2019 ... Çernobil Duası, Geleceğin Tarihi - Svetlana Aleksiyeviç ... . Monologlardan oluşan "Çernobil Duası: Geleceğin Tarihi" bizim belki de sadece kabuslarımızda görebileceğimiz şeyleri yaşayan Pripyat halkının bir dereceye kadar anlamamıza yardımcı oluyor. Hem performans hem de uyumluluk içindir. Kap (OCF) boyutunu açın. Yukarıda belirtildiği gibi, açıktır ki Çernobil Duası: Geleceğin Tarihi - Svetlana Aleksiyeviç EPUB, birkaç dosyadan oluşur. Bizim memleketin tarihinde de önemli bir yeri olan Çernobil'i anlatt ... Çernobil Duası (Geleceğin Tarihi) ... . Bizim memleketin tarihinde de önemli bir yeri olan Çernobil'i anlattığı son kitabı Çernobil Duası'nı aldıktan sonra okumaya cesaret edebilmem bir ayı buldu. Çernobil Duası - Geleceğin Tarihi. Svetlana Aleksiyeviç. 2015 Nobel Edebiyat Ödülü'nün sahibi Svetlana Aleksiyeviç'in ilk eseri ve kurduğu türün ilk örneği sayılan Kadın Yok Savaşın Yüzünde, II. 2015 Nobel Edebiyat Ödülü'nün sahibi Svetlana Aleksiyeviç'in büyük eserlerinden Çernobil Duası, Ç... Çernobil Duası-Geleceğin #Duası-Geleceğin Tarihi #Çernobil Duası-Geleceğin Tarihi. Epub ayrıca içerikte kullanılan unsurları içeren bir metin mesajının yanı sıra html verilerine de sahiptir - grafikler, stiller, el yazmaları, fontlar. Bütün bunları Çernobil Duası - Geleceğin Tarihi... ÇERNOBİL DUASI - Geleceğin Tarihi kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. Çernobil Duası, Çernobil Nükleer Felaketi ve sonrasında yaşananlara dair can acıtıcı bir sözlü tarih çalışması… You are here: Home › Books › Çernobil Duası - Geleceğin Tarihi. büyük eserlerinden Çernobil Duası, Çernobil Nükleer Felaketi ve sonrasında yaşananlara dair can acıtıcı bir sözlü tarih çalışması… 32 TL. 2015 Nobel Edebiyat Ödülü'nün sahibi Svetlana Aleksiyeviç'in büyük eserlerinden Çernobil Duası, Çernobil Nükleer Felaketi ve sonrasında yaşananlara dair can acıtıcı bir sözlü tarih çalışması… Svetlana Aleksiyeviç. 2015 Nobel Edebiyat Ödülü'nün sahibi Svetlana Aleksiyeviç'in büyük eserlerinden Çernobil Duası, Çernobil Nükleer Felaketi ve sonrasında yaşananlara dair can acıtıcı bir sözlü tarih... ...Nobel Ödülü verdiğinde yazarın "yeni bir edebi tür" yarattığını belirtmiş, eserlerini de "duyguların ve ruhun bir tarihi" sözcükleriyle betimlemişti. Çernobil Duası-Geleceğin Tarihi. 39,50₺ Normal Fiyat. Çernobil Duası-Geleceğin Tarihi. Svetlana Aleksiyeviç. 23,00. Melike kursak. Kategori: Tarih. Açıklama: Nobel Ödülü almıştır. Çernobil Duası - Geleceğin Tarihi kitabını takas yaparak al. Ödülü verdiğinde yazarın "yeni bir edebi tür" yarattığını belirtmiş, eserlerini de...