flyfishingwingshootingexpo.com

Deryaları Dize Getiren Türk Korsanları

YAYIN TARİHİ 2017-04-14
DOSYA BOYUTU 6,65
ISBN 6059113724
DİL TÜRK
YAZAR Yunus Güzel
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Deryaları Dize Getiren Türk Korsanları PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Yunus Güzel. Okumak Deryaları Dize Getiren Türk Korsanları çevrimiçi şimdi çok kolay!

Osmanlı’da korsanlar deniz komando sınıfı olup en büyük üsleri Cezayir’di. Hemen bütün büyük Türk amiralleri bu sınıftan yetişmişlerdir. Zira leventlerin en gözü pek, zeki ve bilgili kısmı bu sınıfa geçiyordu. Çoğu birkaç Avrupa dili konuşurdu. En büyük korsan amirali Turgut Paşa’dır. Barbaros kardeşler de korsanlıktan yetişmekle beraber, onlar daha çok devlet kurucu fatihlerdir. Korsan filolarının hedefi düşmanlarının deniz gücünü vurmak, düşman sahillerini tahrip etmekti. Korsan karadaki akıncının denizdeki mukabilidir. İmparatorluk Türkiye’sinin kuruluşunda korsan sınıfı, akıncı sınıfı derecesinde çok büyük hizmetler görmüş, büyük fetihler yapmış, büyük muharebeler kazanmış, devletin denizdeki düşmanlarının belini büken onları aciz bırakan kuvvetlerden olmuştur. Korsan sınıfı karadaki akıncı gibi bahriyenin en seçkin, en imtiyazlı, en vuruşkan ve en fedai sınıfıydı. Eski Osmanlı metinlerinde en büyük amiraller “yarar korsandır, büyük korsandır, mahir korsandır” gibi tabirlerle övülürdü. Korsanlıktan yetişmemiş bir denizci tam bir denizci sayılmazdı. Kâtip Çelebi, Tuhfetü’l-Kibâr’ında şöyle der: "Birinci öğüt budur ki, kaptan kendi korsan değilse, deniz savaşlarına dair korsanlara danışsın ve onların sözünü dinlesin. Aksini yapıp kendi bildiğini okuyanlar çoğu defa pişman olmuşlardır. Sekizinci öğüt budur ki, baştarda reisleri Cezayir’de ve denizde nice yıllar gezmiş, korsanlık etmiş olanlardan seçilmeli. Zira donanmanın yürümesi ve durması ona bağlıdır."İzlanda’dan İngiltere’ye, Hindistan’dan Afrika’ya kadar pek çok yere seferler yapan Türk korsanları Osmanlı’nın gücünü tüm dünyaya göstermişlerdir.

...ri bu sınıftan yetişmişlerdir. Zira leventlerin en gözü pek, zeki ve bilgili kısmı bu sınıfa geçiyordu ... Deryaları Dize Getiren Türk Korsanları ... . Zira donanmanın yürümesi ve durması ona bağlıdır.". İzlanda'dan İngiltere'ye, Hindistan'dan Afrika'ya kadar pek çok yere seferler yapan Türk korsanları Osmanlı'nın gücünü tüm dünyaya göstermişlerdir. Etiketler. Mağazaya Soru Sor. Ürün Adı: Deryaları Dize Getiren Türk Korsanları. Mağaza: Fırsat Kapında. Sorunuzu aşağıdaki alana yazınız. 15 TL. Koleksiyonunuzda bulundurmak isteyece ... Deryaları Dize Getiren Türk Korsanları | bkmkitap.com ... . Mağaza: Fırsat Kapında. Sorunuzu aşağıdaki alana yazınız. 15 TL. Koleksiyonunuzda bulundurmak isteyeceğiniz takvim yaprakları aynı gün kargo fırsatıyla online koleksiyon mağazanız gokcekoleksiyon.com'da! Tedarik Süresi Aynı Gün Olan Siparişler 24 Saatte KARGODA. Deryaları Dize Getiren Türk Korsanları Kamer Yayınları. Hemen bütün büyük Türk amiralleri bu sınıftan yetişmişlerdir. Deryaları Dize Getiren Türk Korsanları-Kamer Yayınları-9786059113724-Yunus Güzel-%35 indirimli-Osmanlı'da korsanlar deniz komando sınıfı olup en büyük üsleri Ce. İzlanda'dan İngiltere'ye, Hindistan'dan Afrika'ya kadar pek çok yere seferler yapan Türk korsanları Osmanlı'nın gücünü tüm dünyaya göstermişlerdir. Deryaları Dize Getiren Türk Korsanları Yunus......