flyfishingwingshootingexpo.com

Açıklamalı Mutfak ve Yemek Terimleri Sözlüğü

YAYIN TARİHİ 2013-11-06
DOSYA BOYUTU 7,3
ISBN 9753298520
DİL TÜRK
YAZAR Nevin Halıcı
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Açıklamalı Mutfak ve Yemek Terimleri Sözlüğü PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Nevin Halıcı. Okumak Açıklamalı Mutfak ve Yemek Terimleri Sözlüğü çevrimiçi şimdi çok kolay!

Türk mutfağı üzerine yaptığı çalışmalarla tanınan Nevin Halıcı, bu defa titizlikle hazırladığı Açıklamalı Yemek ve Mutfak Terimleri Sözlüğü ile yemek kültürümüze çok önemli bir katkıda daha bulunuyor. Nevin Halıcı’nın yöresel mutfaklarla ilgili yayımlanmış diğer kitaplarında yer alanlar dışında, ayrıca yazılı kaynaklarda yer almayan yöresel terimler de ilk defa bu çalışmayla kayıt altına alındı.Ayrıca bu çalışmada, Kur’an-ı Kerim, Orhun Abideleri, Divan-ı Hikmet, Divanü Lugat-it Türk, Kutadgu Bilig, Dede Korkut Hikâyeleri; Mevlana’nın, Şems-iTebrizi’nin, Ahmet Eflaki’nin, Sultan Veled’in eserleri de taranarak ilgili terimler ve varsa yemek tarifeleri de bulunuyor.Yalnızca yemek çeşitlerinin ya da yemeklerde kullanılan malzemelerin değil, arkeoloji, antropoloji, beslenme, botanik, dil, din, edebiyat, halk bilimi, müzik, tarih, tasavvuf, tıp ve konuyla ilgili diğer bilim dallarının terimlerinin de yer aldığı bu kapsamlı çalışma, bir başvuru kaynağı olması dışında, merak cezbedici ilginç bilgiler de barındırıyor.Oğlak Yayınları, yemek kültürüne dair yaptığı yayınların arasına, Nevin Halıcı’nın Açıklamalı Yemek ve Mutfak Terimleri Sözlüğü’nü de katmaktan övünç duyar.

...müze çok önemli bir katkıda daha... Yazara Ait Diğer Kitaplar ... Açıklamalı Mutfak ve Yemek Terimleri Sözlüğü - Nevin Halıcı ... . %33. Güneydoğu Anadolu Bölgesi Mutfak Kültürü ve Yemekleri. Nevin Halıcı. Oğlak Yayıncılık. Güneydoğu Anadolu Bölgesi Mutfak Kültürü ve Yemekleri. Anadolu coğrafyasının yemek kültürünün araştırılması, değerlerin orta... kitaphanen.com´da uygun fiyata Oğlak Yayınları markalı Açıklamalı Mutfak ve Yemek Terimleri Sözlüğü 9789753298520 aradığınız kitabı bulabilir, güvenli alış verişinizi yapabilirsiniz. Nevin Halıcı. Türk mutfağı üzerine yaptığı çalışmala ... Açıklamalı Yemek ve Mutfak Terimleri Sözlüğü ... . Nevin Halıcı. Türk mutfağı üzerine yaptığı çalışmalarla tanınan Nevin Halıcı, bu defa titizlikle hazırladığı Açıklamalı Yemek ve Mutfak Terimleri Sözlüğü ile yemek kültürümüze çok önemli bir katkıda daha... Referans - Kaynak Kitap. Açıklamalı Yemek ve Mutfak Terimleri Sözlüğü. Ansiklopedik Kent Sözlüğü Marmara Belediyeler Birliği Kültür Yayınları. Daha çok profesyonel aşçıların kullandıkları, fakat yemek yapan hemen herkesin bilmesi gereken mutfak terimleri, mutfakta daha profesyonel Mutfak Terimleri Sözlüğü. 27 Nisan 2015. Paylaş. Türk mutfağı üzerine yaptığı çalışmalarla tanınan Nevin Halıcı, bu defa titizlikle hazırladığı Açıklamalı Yemek ve Mutfak Terimleri Sözlüğü ile yemek kültürümüze çok önemli bir katkıda daha bulunuyor. Türk mutfagi üzerine yaptigi çalismalarla taninan Nevin Halici, bu defa titizlikle hazirladigi Açiklamali Yemek ve Mutfak Terimleri Sözlügü ile yemek kültürümüze çok önemli bir katkida daha bulunuyor. Ekonomisi Finans İnceleme-Araştırma İş Dünyası İşletme Kuram Küreselleşme Kurumlar Muhasebe-Maliye Örgütler Pazarlama-Satış Sistemler Tarih Terimler-Kavramlar Ticaret Türkiye Ekonomisi... ...Terimleri Sözlüğü,Mutfak Ve Gıda Terimleri Sözlüğü Yemek Kulübüm,Dr Nevin Halıcı Ve 'yüz Akımız çalışmaları Click Images to Large View Açıklamalı Yemek Ve Mutfak Terimleri Sözlüğü. Türk mutfağı üzerine yaptığı çalışmalarla tanınan Nevin Halıcı, bu defa titizlikle hazırladığı Açıklamalı Yemek ve Mutfak Terimleri Sözlüğü ile yemek kültürümüze çok önemli bir katkıda daha bulunuyor....