flyfishingwingshootingexpo.com

İmansızların İmanıSiyasal Teoloji Deneyleri

YAYIN TARİHİ 2013-11-15
DOSYA BOYUTU 4,52
ISBN 9753429276
DİL TÜRK
YAZAR Simon Critchley
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin İmansızların İmanıSiyasal Teoloji Deneyleri PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Simon Critchley. Okumak İmansızların İmanıSiyasal Teoloji Deneyleri çevrimiçi şimdi çok kolay!

Dinin geri dönüşü günümüz felsefesinin başka temalarından biri, belki de birincisi haline geldi, ama felsefe bir din savaşının hükmettiği bir siyasal gerçekliğin abartılı bir yankısından öte pek bir şey sunmuyor bize. Seküler dönem yerini bir şekilde siyasal eylemin doğrudan doğruya metafizik çatışmanın ürünü olduğu yeni bir döneme bırakmış görünüyor. İşte Critchley'in bu kitabı "bir tür sekülarizmi mi savunmalıyız, yoksa teizme dönüşü sükunetle kabul mü etmeliyiz— yoksa bir üçüncü yol var mı?" sorusuna cevap verebilmek için iman, aşk, din ve şiddet meselelerini derinlemesine ele alıyor. Critchley, Rousseau'daki siyaset-din paradoksundan Heidegger, Taubes, Agamben ve Badiou'da Aziz Paulus'un geri dönüşüne, oradan da Carl Schmitt ve John Gray'in eserlerindeki siyaset-ilk günah ilişkisine ve üstü kapalı mistik anarşizm geleneğine geçerek, imansızlar için bir imanın, inanmayanlar için inancın mümkün olup olmadığını inceliyor. Son bölümde ise Slavoj Zizek'le girdiği tartışmayı genişleterek şiddet meselesini ve şiddetsizliğin sınırlarını ele alıyor.

...6 Puan. Simon Critchley, Erkal Ünal, Tuncay Birkan ... İmansızların İmanı: Siyasal Teoloji Deneyleri by Simon Critchley ... . Dinin geri dönüşü günümüz felsefesinin başat temalarından biri, belki de birincisi haline geldi. Ama felsefe... Ürün Adı. İmansızların İmanı & Siyasal Teoloji Deneyleri. Yazar. Seküler dönem yerini bir şekilde siyasal eylemin doğrudan doğruya metafizik çatışmanın ürünü olduğu yeni bir döneme... Onkoloji Kütüphanesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kütüphanesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kütüphanesi Su Ürünleri Fakültesi Kütüphanesi Teknik Bilimler M.Y.O. Kütüphanesi Türkiyat Araştırmaları Ens. ... İmansızların İmanı Siyasal Teoloji Deneyleri ... .Y.O. Kütüphanesi Türkiyat Araştırmaları Ens. Kütüp. ...Bölgeler-Ülkeler Çocuk Kitapları Deneme Diğer Dini Eğitim Dünya Gençlik Kitapları Hikaye İletişim-Medya İslamiyet İş Dünyası Kaynak Kitaplar Kişiler Polisiye Sağlıklı Yaşam Siyasal Düşünce Şiir... Start by marking "İmansızların İmanı: Siyasal Teoloji Deneyleri" as Want to Read We'd love your help. Let us know what's wrong with this preview of İmansızların İmanı by Simon Critchley. Original title ; The faith of the faithless, experiments in political theology. Seküler dönem yerini bir şekilde siyasal eylemin doğrudan doğruya metafizik çatışmanın ürünü olduğu yeni bir döneme... İmansızların imanı siyasal teoloji deneyleri. Politika Siyaset. Politik Akimlar, Hareketler. Mesela bu yazımızda yazar Simon Critchley kitapları arasında yer alan İmansızların İmanı Siyasal Teoloji Deneyleri yeni kitabı hakkında m...