flyfishingwingshootingexpo.com

Meyyale

YAYIN TARİHİ 2019-10-01
DOSYA BOYUTU 10,39
ISBN 9751406277
DİL TÜRK
YAZAR Hıfzı Topuz
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Meyyale PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Hıfzı Topuz. Okumak Meyyale çevrimiçi şimdi çok kolay!

Hıfzı Topuz'un çeşitil belgelerden, sandıklarda saklanan aile mektuplarından ve Pertevniyal Valide Sultan'ın 1880'lerde dikte ederek yazdırdığı "Sergüzeştname"sinden yola çıkarak kaleme aldığı bu tarihsel romanda, on dokuzuncu yüzyılın ikinci yarısında Osmanlı İmparatorluğu'nun çöküşü sırasında yaşanmış olan bazı olaylar anlatılıyor.Romanda, Ruslar'ın Kafkasya'ya saldırıları sırasında, 40 günlük bebekken annesiyle birlikte İstanbul'a getirilen ve Saray'da Pertevniyal Valide Sultan'ın yanında büyüyen Ubıh kökenli Meyyale'nin önce besteci Nevres Paşa, sonra da vezir Hasan Hilmi Paşa ile evlilikleri, Saray'da yaşanan gizli bir aşk serüveni, cariyelerin ve haremağalarının çileleri sergileniyor.Pertevniyal Valide Sultan'ın 117 yıl boyunca gizli kalan ve Hfızı Topuz tarafından ortaya çıkarılan anıları, o dönemin siyasi entrikalarını, Abdülaziz'in devrilmesi ve intiharını, Abdülhamit dönemindeki günümüzü aratmayan yolsuzlukları, baskı ve işkenceleri, yargısız infazları, şeriatçıların devrimlere ve Batılı eğitime karşı direnişlerini aydınlatıyor.

... diğerine de Çeşmidil ismini verir. Yazları yalıda, kışları konakta geçen bir hayattan, adını dahi duymadığı bir taşra kentine gitmek Meyyale'yi çok üzer ... Meyyali Restaurant - Family Style Restaurant - Istanbul... | Facebook ... . 20.63 TL. ...40 günlük bebekken annesiyle birlikte İstanbul'a getirilen ve Saray'da Pertevniyal Valide Sultan'ın yanında büyüyen Ubıh kökenli Meyyale'nin, önce besteci Nevres Paşa... Ancak, paşanın yaşlı olması ve bunun neticesinde ortaya çıkan uyumsuzluk nedeniyle bu evlilik kısa sürer ve Meyyale Saray'a geri döner. Günlerini mutsuz ve sıkıntılı geçirmektedir. 21.18 TL. ...40 günlük bebekken annesiyle birlikte İstanbul'a getirilen ve Saray'da Pertevniyal Valide Sultan'ın ... Meyyale - Meyyale - M - Kitap Özetleri - Meyyale Ne Demek - Türkçe... ... . Günlerini mutsuz ve sıkıntılı geçirmektedir. 21.18 TL. ...40 günlük bebekken annesiyle birlikte İstanbul'a getirilen ve Saray'da Pertevniyal Valide Sultan'ın yanında büyüyen Ubıh kökenli Meyyale'nin, önce besteci Nevres Paşa... Meyyale. Ruslar Kafkasya'ya saldırdığı sırada Meyyale henüz bebektir. Kafkasya'yı kana bulayan bu saldırının nedeni, Kırım savaşında yenilgiye uğrayan Ruslar'ın güç gösterme çabasıdır. Geçmişi asık yüzlü tarih kitaplarından okumak, olaylara ön yargısız ve objektif bakabilmek adına en doğru yol olsa da; bir sinema filmi ya da bir romanın içinden geçmişe bakmanın yeri bir başkadır. Saraydan Kalan Hatıralar. Meyyale, hukukçu, gazeteci Hıfzı Topuz'un anneannesinin annesi.. Yazar için bir aile biyografisi yani . Uzun zamandır kitaplığımdaydı. Meyyale. Hıfzı Topuz'un, çeşitli belgelerden, sandıklarda saklanan aile mektuplarından ve Pertevniyal Valide Sultan'ın 1880'lerde dikte ederek yazdırdığı "Sergüzeştname"sinden yola çıkarak kaleme aldığı......