flyfishingwingshootingexpo.com

Türkçe "Off"

YAYIN TARİHİ 2000-05-16
DOSYA BOYUTU 10,80
ISBN 9751406056
DİL TÜRK
YAZAR Feyza Hepçilingirler
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Türkçe "Off" PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Feyza Hepçilingirler. Okumak Türkçe "Off" çevrimiçi şimdi çok kolay!

Türkiye kabuk değiştiriyor. Kitle iletişim araçları yaygınlaşıyor. Küreselleşme süreci tüm toplumu etkiliyor...Peki, kültürel kimliğimizin, özbenliğimizin en önemli öğesi olan dilimiz, güzel Türkçemiz bu oluşumlar karşısında ne durumda?Feyza Hepçilingirler, akıcı bir dille yazdığı bu kitabında doğrudan doğruya "Medyatik Türkçe"ye ve "Yaygın Yanlışlar"a değiniyor.Türkçe "Off"u okurken hem eğlenecek hem de bilgileneceksiniz.

...emin aziz anısına. TÜRKÇE "oFF"1 Feyza Hepçilingirler ... Türkçe Off ... . Kapak: Ömer Erduran. ISBN 9 75-14-0605-6. Everest Yayınları. 409 sayfa. 1. Baskı: 1997. 43. Baskı: Ekim 2013. Her ne kadar ilk bakışta dil bilgisi kitabı gibi algılansa da dilimizdeki yanlış kullanımlara yönelik çeşitli kesimlerden çokça örnek... > Tepkiler Ve Yorumlarla : Türkçe 'off'. Tepkiler ve Yorumlarla : TÜRKÇE 'OFF' KİTABIN YAZARI Feyza HEPÇİLİNGİRLER YAYINEVİ VE ADRESİ Remzi Kitabevi A.Ş., Selvili Mescit Sk. Türkçe "Off"un yazılışının ... Türkçe '' Off '' - Feyza Hepçilingirler ... .Ş., Selvili Mescit Sk. Türkçe "Off"un yazılışının üstünden çeyrek yüzyıla yakın zaman geçti. Ne yeni bir bilinç ışıltısı var ortalıkta ne kendine gelme, uyanma, silkinme... Gitgide batıyoruz. Ücretsiz İngilizce-Türkçe sözlükte 'off' ın karşılığı ve başka pek çok Türkçe çeviri. Türkçe' de "off" için örnek kullanımlar. Bu cümleler dış kaynaklardan geliyor ve doğru olmayabilir. ...Feyza Hepçilingirler akıcı bir dille yazdığı bu kitabında doğrudan doğruya "Medyatik Türkçe"ye ve "Yaygın Yanlışlar"a değiniyor.Türkçe "Off"u okurken hem eğlenecek hem de bilgileneceksiniz. İngilizce-Türkçe off çevirisi ve telaffuzu. Türkçe'de off. s. uzak, sapa, ters, öteki, sağdaki, çıkmış, bozuk, devre dışı, kapalı, kötü, yorgun, çıkarılmış, olası zf. uzak, uzağa, uzakta, çıkmış, kopuk......