flyfishingwingshootingexpo.com

Taif'te Ölüm

YAYIN TARİHİ 2011-06-28
DOSYA BOYUTU 5,38
ISBN 9751406773
DİL TÜRK
YAZAR Hıfzı Topuz
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Taif'te Ölüm PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Hıfzı Topuz. Okumak Taif'te Ölüm çevrimiçi şimdi çok kolay!

Mithat Paşa, Batı'daki aydınlanma düşüncesi, Fransız Devrimi ve özgürlük mücadelesinden etkilenmiş bir avuç aydınla birlikte, beş yüz yıllık bir imparatorluğun artık köhnemiş zihniyetini değiştirmeyi ve çağdaş bir yönetim anlayışı getirmeyi amaçlamaktadır.Sultan Abdulhamit, Meşrutiyeti ilan etme sözüyle tahta geçmiştir. Ama asıl niyeti başkadır. Giderek artan baskıcı bir yönetimle bütün ipleri eline almaya ve kendine karşı çıkan sesleri susturmaya kararlıdır.Osmanlı İmparatorluğu'nun çöküş arifesinde bu iki güç karşı karşıya gelecek ve Türk tarihinin en gerilimli mücadelesini yaşayacaklardır.Taif'te Ölüm, çöken bir imparatorluğun çağdaşlaşma sancılarını son derece akıcı bir dille anlatırken, dönemin baş aktörlerinin bireysel trajedilerini de başarıyla gözler önüne seriyor.Romanı okurken, Mithat Paşa'nın siyasal-bireysel yaşamının, dostluklarının ve aşklarının yanı sıra, günümüzdeki demokrasi savaşının tarihimizdeki kökenlerine ve bugünün siyasal ayak oyunlarına taş çıkartan saray entrikalarına da tanık olacaksınız.

...enmiş bir avuç aydınla birlikte... "Taif'te Ölüm", çöken bir imparatorluğun çağdaşlaşma sancılarını son derece akıcı bir dille anlatırken, dönemin baş aktörlerinin bireysel trajedilerini de başarıyla gözler önüne seriyor ... ridkes.blogspot.com: Taif' Te Ölüm ... . Kitabın Adı Taif' Te Ölüm Kitabın Yazarı Hıfzı TOPUZ Yayınevi ve Adresi Remzi Kitap Evi, İstanbul Basım Yılı 2000 KİTABIN ÖZETİ Mehmet Efendinin 1822 yılında İstanbul' da bir oğlu olur... Kitabın Adı Taif' Te Ölüm Kitabın Yazarı Hıfzı TOPUZ Yayınevi ve Adresi Remzi Kitap Evi, İstanbul Basım Yılı 2000 KİTABIN ÖZETİ. Ölüm cezası kaldırılarak Taif'e gönderilir. 24.07 TL. Tarif' te Ölüm, çöken bir imparat ... Taif'te Ölüm - Hıfzı Topuz ... ... Kitabın Adı Taif' Te Ölüm Kitabın Yazarı Hıfzı TOPUZ Yayınevi ve Adresi Remzi Kitap Evi, İstanbul Basım Yılı 2000 KİTABIN ÖZETİ. Ölüm cezası kaldırılarak Taif'e gönderilir. 24.07 TL. Tarif' te Ölüm, çöken bir imparatorluğun çağdaşlaşma sancılarını son derece akıcı bir dille anlatırken, dönemin baş aktörlerinin bireysel trajedilerini de başarıyla gözler önüne seriyor. Taif'te Ölüm, çöken bir imparatorluğun çağdaşlaşma sancılarını son derece akıllı bir dille anlatırken, dönemin baş aktörlerinin bireysel trajedilerinide başarıyla gözler önüne seriyor. Taifte Ölüm, çöken bir imparatorluğun çağdaşlaşma sancılarını son derece akıcı bir dille anlatırken, dönemin baş aktörlerinin bireysel trajedilerini de başarıyla gözler önüne seriyor. 13.65 €. ...kararlıdır.Osmanlı İmparatorluğunun çöküş arifesinde bu iki güç karşı karşıya gelecek ve Türk tarihinin en gerilimli mücadelesini yaşayacaklardır.Taif te Ölüm, çöken bir imparatorluğun... Taif'te Ölüm/Hıfzı Topuz incelemesi, yorumlar, özellikleri, fiyat ve taksit seçenekleri için tıklayın! Ürün Açıklaması. Kitabın Orjinal Adı. : Taif'te Ölüm. Yayınevi. : Remzi Kitabevi. Kitabın Konusu. Taif`te Ölüm, çöken bir imparatorluğun çağdaşlaşma sancılarını son derece akıllı bir dille anlatırken, dönemin baş aktörlerinin bireysel trajedilerinide başarıyla gözler önüne seriyor. Paşa İstanbul' a getirilir yargılanır idama mahkum olur. Ölüm cezası kaldırılarak Taif'e gönderilir. Artık cezasını bur...