flyfishingwingshootingexpo.com

İktisadi Düşünce veya Politik İktisadın Evrimi

YAYIN TARİHİ 2016-10-12
DOSYA BOYUTU 3,59
ISBN 9751403928
DİL TÜRK
YAZAR Prof. Dr. Gülten Kazgan
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin İktisadi Düşünce veya Politik İktisadın Evrimi PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Prof. Dr. Gülten Kazgan. Okumak İktisadi Düşünce veya Politik İktisadın Evrimi çevrimiçi şimdi çok kolay!

Bu kitap, sanayi kapitalizminin Batı Dünyasında gelişmesiyle kurulmaya başlayan iktisat teorisinin evrensel geçerliliği konusundaki şüphelerimizle beraber, iktisadın, son yıllarda, matematik ve istatistik gibi yardımcı dalların etkisinde, evrensel geçerliliği olan bir "saf ilim" olmak yolunda gelişmesinin bizde yarattığı iyimserliğin etkisi altında yazılmıştır. Kitap, iktisadi düşüncenin, teorisiz öğretiden ibaret olduğu aşamadan başlamakta; ideolojik kanıtlama için teorilerin kurulduğu teorili öğretiler aşamasını uzun boylu incelemekte, ve öğretisiz nicel analiz tekniklerinin geliştirildiği nihali aşama ile sona ermektedir. Bu aşamalar, iktisadin bir saf ilim olmak yolundaki gelişmesini çizmektedir.

...ek istediğim kitabın yazarını iktisat ile alakalı olan herkes tanıyordur diye düşünüyorum: Prof ... İktisadi Düşünce Veya Politik İktisadın Evrimi - GittiGidiyor ... . Dr. Gülten Kazgan. Prof. Dr. Gülten Kazgan. Bu kitap sanayi kapitalizminin Batı Dünyasında gelişmesiyle kurulmaya başlayan iktisat teorisinin evrensel geçerliliği konusundaki şüphelerle beraber, iktisadın... Gelince Haber Ver. Alışveriş Listeme Ekle. İktisadi Düşünce veya Politik İktisadın Evrimi Hakkında Bilgiler. Türü: Akademik Kitaplar. Sayfa Sayısı: 448. ...ve sözleri, kitabı okuyanlar ve İktisadi Düşün ... İktisadi Düşünce veya Politik İktisadın Evrimi - Prof. Dr. Gülten... ... . Türü: Akademik Kitaplar. Sayfa Sayısı: 448. ...ve sözleri, kitabı okuyanlar ve İktisadi Düşünce veya Politik İktisadın Evrimi kitabına benzeyen kitaplar. İktisat doğa bilimden farklı olarak insan davranışı ve onun yarattığı kurumlarla ilgilidir. Kitap, iktisadi düşüncenin, teorisiz öğretiden ibaret olduğu aşamadan başlamakta; ideolojik kanıtlama için teorilerin kurulduğu Bu aşamalar, iktisadin bir saf ilim olmak yolundaki gelişmesini çizmektedir." Bu aşamalar, iktisadın bir saf ilim olmak yolundaki gelişmesini çizmektedir. Sitemizde çok çeşitli kitaplar bulabilirsiniz. İktisadi Düşünce Veya Politik İktisadın Evrimi... İktisadi düşünce ve politik iktisadın evrimi, Gülten Kazgan. 18,00 tl....