flyfishingwingshootingexpo.com

Ninova Sarayı Kütüphanesi/Asur Araştırmaları

YAYIN TARİHİ 2001-11-30
DOSYA BOYUTU 3,79
ISBN 9753861060
DİL TÜRK
YAZAR M. Joachim Menant
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Ninova Sarayı Kütüphanesi/Asur Araştırmaları PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır M. Joachim Menant. Okumak Ninova Sarayı Kütüphanesi/Asur Araştırmaları çevrimiçi şimdi çok kolay!

Bu yıkıntılardan çok sayıda yazıtın çıkartılmasından önce de, bu çalışmaların toplamı Ninova toprağında yapılacak araştırma ile Kral Sargon'la başlayan ve sonuncusu Kral Asur-Banipal olan güçlü bir soya rastladığımızı anlatıyordu. Bu sonuca varmak için üç dille yazılmış yazıtları izlemek yeterliydi. Bunlarda bir Asur simgesinin yanında, Pers diline çevrisi bulunuyordu. Özel adların özel bir işareti vardı. Daha sonra oğlu, kral ve ülke işaretlerini tanıdılar. Bu simgelerle de sarayları yapanların aynı soydan mı, yoksa başka soydan mı olduklarını kurguladılar. Bunun yardımıyla, Nemrut'un sarayını yapanın, duvarlarda Ninova ve Horsabad saraylarının tuğlalarında görülen krallarla, kan bağı olmadığını öğrendik.Mezopotamya Kitaplığı dizisinde sunduğumuz bu eserde, tarihin derinlerindeki bir kütüphanenin görkemli varlığını öğrenecek bu paha biçilmez hazinenin başına gelenlere tanık olacaksınız.

...kazılarda Babil ve Asur devletleri ile ilgili bir çok bilgi ortaya çıkmıştır ... Ninova Sarayı Kütüphanesi : Asur Araştırmaları ... . M. Joachim Menant. Bu yıkıntılardan çok sayıda yazıtın çıkartılmasından önce de, bu çalışmaların toplamı Ninova toprağında yapılacak araştırma ile Kral Sargon'la başlayan ve sonuncusu Kral... Ninova Sarayı Kütüphanesi/Asur Araştırmaları en uygun fiyata sizleri bekliyor. araştırma ile Kral Sargon'la başlayan ve sonuncusu Kral Asur-Banipal olan güçlü bir soya rastladığımızı anlatıyordu. Belirtilen tüm özellikler bilgilendirme amaçlı olup, farklı nitelikte özell ... Ninova Sarayı Kütüphanesi/Asur Araştırmaları - M. Joachim Menant ... . Belirtilen tüm özellikler bilgilendirme amaçlı olup, farklı nitelikte özellikler olabilir. Ürünü satın almadan evvel ürünü satan satıcı ile teyit etmenizi öneririz...