flyfishingwingshootingexpo.com

Soruşturma

YAYIN TARİHİ 1998-12-31
DOSYA BOYUTU 10,63
ISBN 9754706567
DİL TÜRK
YAZAR Stanislaw Lem
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Soruşturma PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Stanislaw Lem. Okumak Soruşturma çevrimiçi şimdi çok kolay!

Teğmen Gregory, Scotland Yard tarafından bir dizi ceset çalma olayını araştarmakla görevlindirilir. Fail ya da faillerin çalışma bölgesi bellidir ve işler bu bölgede geometrik bir bölümleme üzerinden gerçekleştirilmektedir. Soruşturmada elde edilen ilk veriler ise akıl ötesidir. Cesetlerin hareket etmesi gibi... Çağdaş bilimkurgu edebiyatının önemli yazarlarından Lemin Bütün Eserlerinde rasyonalist bakışı sorgulamak üzere tasarlanmış bir labirent, Soruşturma.

...da toplanan delillerin suçun işlendiği hususunda yeterli şüphe oluşturması halinde iddianamenin düzenlenmesini öngörmüştür ... Soruşturma ve Kovuşturma Nedir? | Av. Feyzullah ALTAŞ ... . (m.170/2). Bu durumda şikâyet edilen kişiye şüpheli sıfatı verilemez. Soruşturma yapılmasına yer olmadığına dair karar, varsa ihbarda bulunana veya şikâyetçiye bildirilir ve bu karara karşı itiraz edilebilir. Soruşturma Cumhuriyet Savcısı tarafından, kovuşturma ise mahkeme tarafından yürütülür. Bu yazımız içerisinde Soruşturma ve Kovuşturma nedir? konusunu ele alarak yanıtlayacağız. Soruşturma aşaması maruz kaldı ... Soruşturma Nedir? - Soruşturmanın Gizliliği ve Soruşturma Dosyası... ... . Bu yazımız içerisinde Soruşturma ve Kovuşturma nedir? konusunu ele alarak yanıtlayacağız. Soruşturma aşaması maruz kaldığınız suçun yetkili merciiler tarafından öğrenildiği anda başlar. Soruşturmanın yürütülmesinden sorumlu kişi Cumhuriyet savcısıdır. Kovuşturma, soruşturma neticesinde şüpheli hakkında iddianame düzenlenerek ceza davası açılması ile başlayan yargılama sürecidir. Kovuşturma evresi, mahkeme tarafından yürütülür. Ceza yargılaması temel olarak iki aşamadan oluşur, bunlardan soruşturma ve kovuşturma evreleridir. Bu iki evre aslında hem birbirine bağlı hem de birbirinden faklı şekilde yürütülmektedir. Ülk...