flyfishingwingshootingexpo.com

Karagöz Gazetesi'nin Çizgileriyle I. Dünya Savaşı

YAYIN TARİHİ
DOSYA BOYUTU 12,11
ISBN 6051362328
DİL TÜRK
YAZAR Çiğdem Aslan
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Karagöz Gazetesi'nin Çizgileriyle I. Dünya Savaşı PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Çiğdem Aslan. Okumak Karagöz Gazetesi'nin Çizgileriyle I. Dünya Savaşı çevrimiçi şimdi çok kolay!

Stratejik açıdan önemli bir coğrafyada bulunan Osmanlı Devleti, her zaman büyük devletlerin ilgi alanı olmuştur. Birinci Dünya Savaşı öncesi yaşanan siyasi, sosyal, ekonomik ve askeri alanlardaki sorunlar nedeniyle Osmanlı ülkesindeki kaotik ortam, sömürgeci güçlerin iştahlarının kabarmasına yol açmışi paylaşma projelerinin hayata geçirilmesini tetiklemiştir. Politize olmuş bir ordu ile Balkan Savaşı´ndan büyük topraklar kaybederek çıkan Osmanlı Devleti´nin son savaşı Birinci Dünya Savaşı olmuştur. Balkan Savaşı´nın yarattığını travmanın etkisinin geçmediği bir dönemde Birinci Dünya Savaşı´na katılan Osmanlı Devleti, bir taraftan Rusya, bir taraftan da İngiltere ile savaşırken Fransa da bu iki devleti karşısında yalnız bırakmamamıştır. Farklı coğrafyalarda farklı cephelerde savaşan Osmanlı Devleti, "Hasta Adam" olarak nitelendirilse de kendisinden beklenmedik bir şekilde savaşa dört yıl dayanmış ve Çanakkale Cephesi´nde, Balkan Savaşı´nda kaybettiği itibarı yeniden kazanmıştır. Diğer cephelerde zaman zaman başarılı muharebeler gerçekleştirse de, Bulgaristan´ın teslim olmasının etkisiyle 1918 yılı sonlarına doğru mütareke imzalamak zorunda kalmıştır.Ankara Üniversitesi Türk İnkılap Tarihi uzmanları, bu esksiklikten hareketle Karagöz gazetesi´ni incelemişler ve savaşla ilgili olarak 1914-1918 yılları arasında yayımlanan karikatürlerden en çarpıcı olanları seçerek, yayıma hazır hale getirmişlerdir. Ankara Üniversitesi´nin kuruluşunun 70. yılı kutlamaları hazırlıklarının devam ettiği bir dönmde,, toplumla buluşturulan bu kıymetli eserin, İngilizce Ve İspanyolca´ya çevrilmesi sağlanmış, böylelikle içeride ve dışarıda daha geniş çevrelere ulaşmasının yolu açılmıştır.

...fırsatları ile kolayca satın alın. Mustafa Toker adlı yazara ait Karagöz Gazetesi'nin Çizgileriyle 1 ... Karagöz Gazetesi'nin Çizgileriyle 1. Dünya Savaşı Mustafa Toker ... . Dünya Savaşı kitabı kapıda ödeme, taksit seçenekleri ve %26 indirimli Sözcü Kitabevi'nden sat. 75 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE ÜCRETSİZ KARGO! 0850 255 05 22 [email protected] Karagöz gazetesinin çizgileriyle 1. Dünya savaşı kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. kitapları ve Ankara üniversitesi 2015 baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 6 milyon kitap... Karag ... Karagöz Gazetesi'nin Çizgileriyle I. Dünya Savaşı - Çiğdem Aslan ... . kitapları ve Ankara üniversitesi 2015 baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 6 milyon kitap... Karagöz Gazetesi'nin Çizgileriyle 1. Dünya Savaşı. Yeni. Ücretsiz Kargo. Karagöz Gazetesi nin Çizgileriyle 1. Dünya Savaşı Ankara Üniversitesi Yayınevi. Ürün Detayına Git. Mükemmel (0) Çok İyi (0) İyi (0) Fena Değil (0) Çok Kötü (0). Kitabın özellikleri yukarıda yazıldığı şekildedir. Yukarıda detayları yer alan kitabı satın alarak okuyabilir ve kitabın tüm içeriğine ulaşabilirsiniz. Karagöz Gazetesi'nin Çizgileriyle I. Dünya Savaşı PDF... Mesela bu yazımızda yazar Çiğdem Aslan kitapları arasında yer alan Karagöz Gazetesi'nin Çizgileriyle I. Dünya Savaşı yeni kitabı hakkında merak edilenlerden bahsedeceğiz. Karagöz Gazetesi'nin Çizgileriyle 1. Dünya Savaşı Mustafa Toker. 9786051362328. 371744. Karagöz Gazetesi'nin Çizgileriyle 1. Dünya Savaşı. Ankara Üniversitesi Yayınevi. 120.00. Karagöz Gazetesi'nin Çizgileriyle 1. Dünya Savaşı kitabının konusu, yazarı ve kitapla ilgili yorumları buradan okuyabilir, en ucuz fiyatlarla Kitaploji.com'dan sipariş verebilirsiniz. 0.00/5. Tavsiye et Hata bildir Favorilerime Ekle. Karagöz Gazetesi'nin Çizgileriyle 1. Dünya Savaşı. Ankara Üniversitesi Yayınevi....