flyfishingwingshootingexpo.com

Kitabı Mukaddes'i Kim Yazdı?

YAYIN TARİHİ 2005-08-26
DOSYA BOYUTU 9,59
ISBN 9759970198
DİL TÜRK
YAZAR Richard Elliott Friedman
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Kitabı Mukaddes'i Kim Yazdı? PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Richard Elliott Friedman. Okumak Kitabı Mukaddes'i Kim Yazdı? çevrimiçi şimdi çok kolay!

Hristiyan geleneğinde Eski Ahit diye bilinen kitap Yahudiler için yegâne Kitab.. Mukaddes’tir ve ona Tanah denir. Tanah, Tora [Yasa], Neviim [Peygamberler] ve Ketuvim [Kitaplar] diye üç ana bölümden oluşur. Bu üç metnin ortaya çıkışı, bir araya gelişi, yapıları ve anlattıkları şeyleri niye anlattıkları tam bir muammadır. Tarihin labirenti içinde bir şekilde ortaya çıkmış ve geçen binyıllar içinde belki önceleri yalnızca bir ülkenin, ama sonraları koca bir insanlık ailesinin kaderini etkiler hale gelmişlerdir.Araştırmacılar yüzyıllardır bu kadim metinlerin satır aralarında dolaşıyor. Tarihin, arkeolojinin, dilbilimin ve edebiyatın yardımıyla çelişkiler, mucizeler, yasalar ve bir dönemin ve dünyanın hayatının tasvirinin görkemli birlikteliği olan bu kutsal kitabın yazarlarınıın tespiti için ipuçları topluyorlar. Kitabı Mukaddes’i Kim Yazdı işte derlenen tüm kanıtların ve bu hummalı çalışmanın eksiksiz bir hikâyesini sunmaktadır. Giz perdesi aralanacak; sararmış elyazmalarının üzerine hakikatin ışığı düşecek ve siz metinlerin ötesine geçecek, onların gerçekte anlattıkları şeylerin, sahiplerinin kim olduğunun, ne amaçla yazıldıklarının öyküsüne tanık olacaksınız... Sanki bir gölge oyunu izler gibi!

...dı? işte derlenen tüm kanıtların ve bu hummalı ... KİTABI MUKADDES'İ KİM YAZDI? - Mehmet Kerem DOKSAT ... ... Kitabı Mukaddes' i Kim Yazdı? İşte derlenen tüm kanıtların ve hummalı çalışmanın eksiksiz bir hikayesini sunmaktadır. Giz perdesi aralanacak; şaşırmış elyazmalarının üzerine hakikatin ışığı... Kitabı Mukaddes'i Kim Yazdı işte derlenen tüm kanıtların ve bu hummalı çalışmanın eksiksiz bir hikâyesini sunmaktadır. Giz perdesi aralanacak; sararmış elyazmalarını ... Kitabı Mukaddes'i Kim Yazdı? | bkmkitap.com ... . Giz perdesi aralanacak; sararmış elyazmalarının üzerine hakikatin ışığı... Ve Kitabı Mukaddes'i kim yazdı sorusunun yanıtı bir yandan da önemli olanın onu kimin okuduğudur! Kitabı Mukaddes'i Kim Yazdı? Richard Elliott Friedman. Kitabı Mukaddes´i Kim Yazdı işte derlenen tüm kanıtların ve bu hummalı çalışmanın eksiksiz bir hikâyesini sunmaktadır. Giz perdesi aralanacak; sararmış elyazmalarının üzerine hakikatin ışığı... Kitabı Mukaddes´i Kim Yazdı işte derlenen tüm kanıtların ve bu hummalı çalışmanın eksiksiz bir hikâyesini sunmaktadır. Giz perdesi aralanacak; sararmış elyazmalarının üzerine hakikatin ışığı... Kitabı Mukaddes´i Kim Yazdı işte derlenen tüm kanıtların ve bu hummalı çalışmanın eksiksiz bir hikâyesini sunmaktadır. Giz perdesi aralanacak; sararmış elyazmalarının üzerine hakikatin ışığı... Kitabı Mukaddes'i Kim Yazdı? Tükendi. Satış Fiyatı:23.15 TL. H ristiyan geleneğinde Eski Ahit diye bilinen kitap Yahudiler için yegâne Kitabı Mukaddes´tir ve ona Tanah denir. Mukaddes'tir ve ona Tanah denir. Kitabı Mukaddes'i Kim Yazdı işte derlenen tüm kanıtların ve bu hummalı çalışmanın eksiksiz bir hikâyesini sunmaktadır....