flyfishingwingshootingexpo.com

Alayın Kızları

YAYIN TARİHİ
DOSYA BOYUTU 6,92
ISBN 9758440322
DİL TÜRK
YAZAR Mucize Özünal
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Alayın Kızları PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Mucize Özünal. Okumak Alayın Kızları çevrimiçi şimdi çok kolay!

Alayın Kızları, adını öyküleriyle duyuran Mucize Özünal'ın ilk romanı. Anadolu'nun doğusunda, küçük bir sınır kasabasında konuşlanmış bir askeri birlik, bir alay. Bu birlikteki askerlerin kızları, yani alayın kızları. Tam yedi kız. Yedi dağ çiçeği. Çocuklukları, ilkgençlikleri birlikte geçer, ortak hayaller kurup birbirlerine kenetlenirler. Sonra o kasabadan çıkıp dört bir yana savrulur, kendilerini bekleyen farklı yaşamlara dalarlar. Kimi devrimci olur, yaşama erken veda eder, kimi müzisyen olur, kimi avukat, kimi de tiyatrocu. Aralarında buluşanlar da olur, birbirini hiç görmeyenler de. İçlerinden biri, yıllar sonra hepsinin yer aldığı bir çocukluk fotoğafına bakınca hayatta kalanları bir araya getirmeye karar veri. Ama acaba kaçı gelebilecektir bu buluşmaya? Alayın Kızları, 1900'lü yılların başından başlayarak uzunca bir zaman dilimi boyunca bu yedi kızın öykülerini anlatırken, Türkiye'nin yirminci yüzyıldaki portresini de çiziyor. Zamana karşı duramayarak yozlaşan değerleri, bozulan insan ilişkilerini anlatıyor. Yakın tarihimizin siyasal ve toplumsal olayları bu kızların ve ailelerinin öykülerine ustaca işlenmiş. Türkiye'nin toplumsal mozayiğinin, insan dokusunun, gelenek ve törelerinin şaşırtıcı bir gözlem gücüyle sunulduğu Alayın Kızları, yazarın yıllarca Anadolu'nun çeşitli yörelerinde bulunmasının sağladığı dil zenginliğiyle, tatlarla, renklerle dolu bir roman.

...çük bir sınır kasabasında konuşlanmış bir askeri birlik, bir alay ... Alayın Kızları, Mucize Özünal Fiyatı ve Konusu | Kitap365.com ... . Bu birlikteki askerlerin kızları yani alayın kızları. Tam yedi kız. Yedi dağ çiçeği. Mucize Özünal. Alayın Kızları, adını öyküleriyle duyuran Mucize Özünal'ın ilk romanı. Anadolu'nun doğusunda, küçük bir sınır kasabasında konuşlanmış bir askeri birlik, bir alay. Alayın Kızları en uygun fiyat, hızlı kargo ve kapıda ödeme seçenekleriyle bkmkitap.com'da. Alayın Kızları avantajlı fiyatlarıyla hemen satın ... Can Yayınları Alayın Kızları Mucize Özünal ... .com'da. Alayın Kızları avantajlı fiyatlarıyla hemen satın...