flyfishingwingshootingexpo.com

Yönetimde Problem Çözme Teknikleri

YAYIN TARİHİ 2003-07-31
DOSYA BOYUTU 12,50
ISBN 9755915052
DİL TÜRK
YAZAR Doç. Dr. Temel Çalık
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Yönetimde Problem Çözme Teknikleri PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Doç. Dr. Temel Çalık. Okumak Yönetimde Problem Çözme Teknikleri çevrimiçi şimdi çok kolay!

Yönetim görevi, kurumu, amaçlarına uygun olarak yaşatmaktır. Kurumu amaçlarına uygun olarak yaşatmanın ilk koşulu da insan ve madde kaynaklarının en verimli biçimde kullanılmasıdır.Bir kurumda ya mal ya hizmet üretilir. Üretilen ister mal ister hizmet olsun, o kurumun verimli çalışması, çalışan tüm personelin görevini tam ve eksiksiz yapmasıyla özdeştir. Bir kurumda kaç çeşit görev varsa o kadar çeşit gözlenen ve gözlenmeyen ilişki vardır. En üst düzeydeki personelden en alt düzeydeki personele kadar hemen herkesin kendinden beklenen görevi istenilen nitelikte yapmaması, aynen bir makinanın bir dişlisinin kırılması gibi işleyişi engelleyecektir. Herhangi bir kurumda bir personelin işini beklenen düzeyde yapmaması durumunda bu fark edilmelidir.

... olur? Özünde, problem çözme metodik dört aşamalı bir süreçtir ... PDF Karar verme | problem çözme teknikleri ... . Adair, J. (2000). Karar Verme ve Problem Çözme. (Çev. N. Kalaycı). Ankara: Gazi Kitabevi. Çalık, T.(2003).Yönetimde Problem Çözme Teknikleri. İstanbul : Nobel Yayınları. Problem Çözme aşamasında kullanılacak araç yada araçların seçimi problemin türü ve karmaşıklığı ile ilişkilidir. Swap Sort. Ağaç Analizleri. Problem Çözme Teknikleri Eğitim İçeriği (Devamı). Problem çöz ... PROBLEM ÇÖZME TEKNİKLERİ - PDF Ücretsiz İndirin ... . Problem Çözme Teknikleri Eğitim İçeriği (Devamı). Problem çözme teknikleri nelerdir. Detaylar için sor. Takip et. 1. Kişide rahatsızlık uyandırmalı. 2. Birden fazla çözüm yolu olmalı.PROBLEM ÇÖZME YÖNTEMİ. Bu nedenle problem çözme becerimiz, günlük… kompleks durumlarda şirketin durumu ve pazarın özelliklerini görmek için SWOT, Porter'ın 5 Gücü, PEST ve Değer Zinciri Analizi teknikleri kullanılabilir....