flyfishingwingshootingexpo.com

Kratylos

YAYIN TARİHİ 2015-01-14
DOSYA BOYUTU 9,52
ISBN 6050203998
DİL TÜRK
YAZAR Platon(Eflatun)
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Kratylos PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Platon(Eflatun). Okumak Kratylos çevrimiçi şimdi çok kolay!

Platon, hiç kuşku yok ki düşünce tarihinin en önemli ve etkili filozoflarından biridir. Felsefenin kurumsallaşmasına ve felsefede yazılı geleneğin oluşmasına katkıda bulunmuş, iki dünyalı metafiziğiyle bütün bir Ortaçağ düşüncesini belirleyecek olan idealist felsefe geleneğinin başlatıcısı olmuştur. Hıristiyan Ortaçağ felsefesine ve İslam düşüncesine etkisi bakımından da ayrıca önem taşıyan Platon, düşünce tarihi boyunca tartışılan tüm problemleri yüzlerce yıl öncesinden ele almış ve ilk büyük felsefi sistemi inşa etmiştir.Geç dönem diyaloglarından olan Kratylos diyaloğu, “adlar” üzerinden dil konusunu ele alır. Adların ait oldukları şeylerle ilişkisi, işlevi, verilişi, bir şeyin kaç tane doğru adı olabileceği konuları klasik Platoncu diyalog şekliyle çok sayıda ad üzerinden örneklendirilerek açıklanır. Dil, sadece insanlar arasındaki iletişimi sağlayan bir araç değil, aynı zamanda varlığın ve bilmenin en önemli unsurlarındandır. Özellikle dil felsefesinin ortaya çıkmasıyla birlikte, Kratylos diyaloğu çok sayıda dilbilimci tarafından da inceleme konusu haline getirilmiştir.

...Kratylos'ta Platon "adların doğruluğu" tartışması üzerinden dil konusunu ele alır ... Platon - Kratylos ... . Diğer taraftan dil felsefesinin gelişmesiyle, dilbilimciler de Kratylos diyalogunu yeniden incelemeye başladılar. Özet Platon, Kratylos diyalogunda "adların doğruluğu" sorununu konu eder. Bu makalede, Platon'un, Kratylos diyalogunda, dili, gerçekliği araştırmanın heuristic bir aracı olarak ele aldığı ileri sürülmektedir. sonraki. kratylos. Diğer taraftan dil felsefesinin gelişmesiyle, dilbilimciler de Kra ... Kratylos: Adların Doğruluğu ve Bilgi - PDF Ücretsiz İndirin ... . sonraki. kratylos. Diğer taraftan dil felsefesinin gelişmesiyle, dilbilimciler de Kratylos diyalogunu yeniden incelemeye başladılar. Kratylos'ta Platon "adların doğruluğu" tartışması üzerinden dil konusunu ele alır. Platon - Kratylos - ΚΡΑΤΥΛΟΣ. HERMOGENES: Sokrates, Kratylos varlıklardan her birinin, kendi doğasından gelen doğru bir adı bulunduğunu iddia ediyor. 7 TL. Özellikle dil felsefesinin ortaya çıkmasıyla birlikte, Kratylos diyaloğu çok sayıda dilbilimci tarafından da inceleme konusu haline getirilmiştir. * Madem ki konuşmak şeylerle ilgili bir aksiyondur, öyleyse adlandırmak da bir aksiyondur. (Sokrates'e göre, dil, insanların birbirleriyle anlaşmalarını sağlayan bir araç olmaktan çok... Platon (Eflatun). "Platon, Kratylos'ta felsefe yapmayı olanaklı kılacak dayanağı, yani logos'u sorgular. Söz ya da söylem olarak pek çok dilsel parçadan oluşan logosun en önemli parçası Diyalog'un... PLATON'DA KRATYLOS DİALOGU I Genel Bakış Kratylos diyalogu genel olarak, önce Bu tartışma da hem Kratylos...