flyfishingwingshootingexpo.com

Uzun Yirminci Yüzyıl

YAYIN TARİHİ 2016-06-07
DOSYA BOYUTU 10,49
ISBN 9755332952
DİL TÜRK
YAZAR Giovanni Arrighi
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Uzun Yirminci Yüzyıl PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Giovanni Arrighi. Okumak Uzun Yirminci Yüzyıl çevrimiçi şimdi çok kolay!

Uzun Yirminci Yüzyıl, sermaye birikimiyle devlet kurma faaliyetleri arasındaki ilişkiyi, kapitalizmin 700 yıllık uzun dönemi içinde incelemektedir. Giovanni Arrighi dünya tarihini biçimlendiren kurumlar ve yapılar arasındaki bağlantıları, büyük bir ustalıkla kurduğu toplumsal kuram, karşılaştırmalı tarih ve tarihsel anlatı senteziyle yorumlamaktadır. Arrighi, Braudel'in yaklaşımını izleyerek kapitalizmin tarihinin, ekonomik ve siyasal güç ağlarını yeni bir biçimde kurgulayan yeni bir hegemonyacı gücün, dünya ölçeğinde giderek genişleyen ekonomik alanlarının denetimini ele geçirmeyi başardığı birbirini izleyen 'uzun yüzyıllardan' oluştuğunu belirtmektedir. Bu eserde, hegemonyacı sınıflar ve devletler tarafından sermaye, devlet gücü ve jeopolitik arasında kurulan tarihsel ilişkilerin, yavaş yavaş belirmeleri ve doğuşları, dünya ölçeğinde tarihsel önem kazanmaları ve şidddetli bir biçimde yerlerini başka türden ilişkilere terk etmeleri ayrıntılı bir şekilde incelenmektedir. Arrighi, bu çerçeve içinde, floransalı, Venedikli, Cenevizli, Hollandalı, İngliiz ve son olarak Amerikan kapitalizm tarzlarının geçirdiği süreçleri açıklamaktadır. Uzun Yirminci Yüzyıl, amerikan dünya gücünün oluşumunu belirleyen ve şimdi, bu gücün yerini, kurulmakta olan yeni bir tarihsel yapıya terk etmeye zorlayan devlet-sermaye ilişkilerinin incelenmesiyle sona ermektedir.

...zyıl, sermaye birikimiyle devlet kurma faaliyetleri arasındaki ilişkiyi, kapitalizmin 700 yıllık uzun dönemi içinde incelemektedir ... Giovanni Arrighi - Uzun Yirminci Yüzyıl; Para, Güç ve Çağımızın... ... . 27.72 €. Uzun Yirminci Yüzyıl, sermaye birikimiyle devlet kurma faaliyetleri arasındaki ilişkiyi, kapitalizmin 700 yıllık uzun dönemi içinde incelemektedir. 64.68 TL. Uzun Yirminci Yüzyıl, sermaye birikimiyle devlet kurma faaliyetleri arasındaki ilişkiyi, kapitalizmin 700 yıllık uzun dönemi içinde incelemektedir. Tosla Kart ile yapacağın 100 TL ve üzeri alışverişine 20 TL indirim. Uzun Yirminci Yüzyıl Para, Güç Ve Çağımızın Kökenle ... Uzun 19. Yüzyıl ve Kısa 20. Yüzyıl | Bülent GÜNDOĞMUŞ ... . Tosla Kart ile yapacağın 100 TL ve üzeri alışverişine 20 TL indirim. Uzun Yirminci Yüzyıl Para, Güç Ve Çağımızın Kökenleri-Giovanni Arrighi ile birlikte seçebileceğiniz kampanyalar. 61.60 TL. Uzun Yirminci Yüzyıl, sermaye birikimiyle devlet kurma faaliyetleri arasındaki ilişkiyi, kapitalizmin 700 yıllık uzun dönemi içinde incelemektedir. Ürün Özellikleri. Uzun Yirminci Yüzyıl, sermaye birikimiyle devlet kurma faaliyetleri arasındaki ilişkiyi, kapitalizmin 700 yıllık uzun dönemi içinde incelemektedir. Uzun Yirminci Yüzyıl, Amerikan dünya gücünün oluşumunu belirleyen ve şimdi, bu gücün yerini, kurulmakta olan yeni bir tarihsel yapıya terk etmeye zorlayan devlet-sermaye ilişkilerinin... Adı: Uzun Yirminci Yüzyıl Yazar: Giovanni Arrighi Alt başlık: Para, Güç ve Çağımızın Kökenleri Kitabın türü: Araştırma-İnceleme, Ekonomi-Emek-İş Dünyası, Tarih Orijinal adı: The Long Twentieth Century... Uzun Yirminci Yüzyıl - G. Arrıghı. İmge Kitabevi Yayınları. Ürün Kodu : 9789755332956. Benzer Ürünler. %20 indirimli Yeni. Agora Kitaplığı İhtiyaçlar Mücadelesi - Nancy Fraser....