flyfishingwingshootingexpo.com

Uluslararası İlişkilere Teorik Bakış

YAYIN TARİHİ 2009-02-06
DOSYA BOYUTU 3,59
ISBN 6055936105
DİL TÜRK
YAZAR Yasemin Kilit Aklar
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Uluslararası İlişkilere Teorik Bakış PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Yasemin Kilit Aklar. Okumak Uluslararası İlişkilere Teorik Bakış çevrimiçi şimdi çok kolay!

Günlük yaşamda sıklıkla duyulan uluslararası politika, dış politika ve uluslararası ilişkiler kavramlarının yaygın bir hatayla eş anlamlı olarak kullanıldığı görülmektedir. Siyasilerin, medyanın ve halkın sıklıkla düştüğü bu yanlışlığa karşın; uluslararası politika, uluslararası hukuk, uluslararası ekonomi gibi bilim dalları uluslararası ilişkiler anabilim dalının alt dallarıdır. Bu nedenle uluslararası ilişkiler teorilerinin anlaşılabilir hale gelmesi için uluslararası ilişkiler disiplininin net bir şekilde açıklanmasında fayda vardır.Bu eserde uluslararası ilişkiler terminolojisinin beraberinde getirdiği terimleri ve kavramları gözden kaçırmadan, bu konuda hiç veya çok az bilgisi olan veya en azından bu konuya karşı ilgisi olan herkesin anlayabilmesine izin veren bir dil kullanmaya özen gösterdik. Bilim alanını, hem öğrencilerimize, hem de bu konuya ilgisi olan insanlara sevdirmeyi özellikle önemsedik. Elbette ki bunu yaparken öğrencilerimizin en önemli disiplin derslerinden biri olan Uluslararası İlişkiler Teorilerinin gerekli akademik donanımla kendilerine en iyi şekilde sunulmasını da göz ardı etmemeye çalıştık. Kitabın konularına genel olarak bakıldığında da bu göze çarpmaktadır. Disiplin içinde sıkça kullanılan grand teoriler (büyük teoriler) kadar disiplinde yeni yeni gelişmeye başlayan ekolojik yaklaşım, feminist teoriler gibi alanlara da yer verilmeye özen gösterilmiş, uluslararası ilişkilerde teorisel anlamda güncellikten de kopmamaya çalışılmıştır.

...avramlarının yaygın bir hatayla eş anlamlı olarak kullanıldığı ... Uluslararası İlişkilere Teorik Bakış ... ... Ürün Sepetinize Eklendi! Uluslararası İlişkilere Giriş: Teorik Bakış. 25,60 TL. Uluslararası İlişkilere Teorik Bakış. Yasemin Kilit UMUTTEPE YAYINLARI. Siyasilerin, medyanın ve halkın sıklıkla düştüğü bu yanlışlığa karşın; uluslararası politika, uluslararası hukuk, uluslararası... ...içinde kabaca realist, liberal ve marksist olarak adlandırılan üç teorik yaklaşım öne çıkmıştır. en temel kavramdır.Uluslararası istikrarın sağlanması ve anlaşm ... Uluslararası İlişkilere Giriş: Teorik Bakış | bkmkitap.com ... . en temel kavramdır.Uluslararası istikrarın sağlanması ve anlaşmazlıkların çözülmesi de gücün. ...İlişkilere Giriş: Teorik Bakış - Umuttepe Yayınları - 9786055936105 - Hasret Çomak - %5 indirimli ...Uluslararası ilişkiler disiplini son derece geniş ve kapsamlı konu, kavram ve gelişmeleri bir araya... Bu bakış açısı halen devam etmektedir. Tarihsel çalışmalar, savaş teorileri, diğer teorik tartışmalar uluslararası ilişkilerin temeli ve daha birçok konuda bilgi elde edilmesi veya bilgilerin düzeltilmesini... 27.50 TL. Günlük yaşamda sıklıkla duyulan uluslararası politika, dış politika ve uluslararası ilişkiler kavramlarının yaygın bir hatayla eş anlamlı olarak kullanıldığı görülmektedir. Siyasilerin, medyanın ve halkın sıklıkla düştüğü bu yanlışlığa karşın; uluslararası politika, uluslararası hukuk, uluslararası ekonomi gibi bilim dalları uluslararası ilişkiler anabilim dalının alt dallarıdır. Her biri bizlere farklı teorik bakış açıları sunar. Bu karmaşık dünyayı basitleştirmenin bir takım yolları vardır. Bu türden öğrenciler için, uluslararası ilişkiler teorileri çalışmak oyalama gibi görünebilir. Bu çalışma, elbette ki; sadece uluslararası ilişkiler disiplinini, teori yönünden inceleyerek bu geniş ve çok kapsamlı bilimin sadece bir yönünü inceleme olanağı bulmaktadır. Dünya Siyaseti ve Politikası. Uluslararası İlişkilere Giriş: Teorik Bakış. Ürün Bilgisi. Uluslararası ilişkiler teorileri hangi olguların kendine özgü, hangilerin genelleştirilebilir olduğunun ayrımını yaparken... Satışta Olanlar. EFSANE NOKTA ATIŞ SORULARI KREDİL...