flyfishingwingshootingexpo.com

Enver Paşa (Cilt 3) Makedonya'dan Ortaasya'ya

YAYIN TARİHİ 2019-05-10
DOSYA BOYUTU 12,49
ISBN 9751403332
DİL TÜRK
YAZAR Şevket Süreyya Aydemir
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Enver Paşa (Cilt 3) Makedonya'dan Ortaasya'ya PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Şevket Süreyya Aydemir. Okumak Enver Paşa (Cilt 3) Makedonya'dan Ortaasya'ya çevrimiçi şimdi çok kolay!

Tükenmiş Bir İmparatorlukOsmanlı İmparatorluğu yorgundu. Yenikti, tükenmişti. Tarihi ömrünü artık tamamlamak üzereydi. Zamanın çarkları, onun kitabını dürmek için işliyordu. Ve şimdi bilinen şudur ki bu Devlet, daha Birinci Dünya Harbine girdiği gün yenilmişti. Yani Enver Paşa, daha baştan kaybedilmiş bir harbe girmişti...Ama genç, ihtiraslı, hayallerine sınır tanımayan bir adam, bu çarkların kendisi için çalıştığına inanıyordu. Elinin altında, gene kendisi gibi genç, ihtiraslı, yenilgi kabul etmeyen bir Kumanda Kadrosu vardı. Gerçi tarih, şahıslarla beraber şartların da eseridir. Ama bizim için Birinci Dünya Harbi, tarihin kaçınılmaz kanunları ile, genç bir İhtiras Adamının, yani Enver Paşanın, kanlı bir pota içinde, kıyasıya boğuşmalarının hikayesi gibidir.

...imdi bilinen şudur ki bu Devlet, daha Birinci Dünya Harbine girdiği gün yenilmişti ... Enver Paşa (Cilt 3) Makedonyadan Ortaasyaya Kitabı ... . Yani Enver Paşa, daha baştan kaybedilmiş bir harbe girmişti... 3 Cilt Set Remzi Kitabevi, İstanbul 1970 (1.Cilt), 1971 (2. Cilt), 1972 (3. Cilt). 02-21-2018 07:46. Şevket Süreyya Aydemir - Makedonya'dan Ortaasya'ya Enver Paşa Üç cilt (biyografi). Mesela bu yazımızda yazar Şevket Süreyya Aydemir kitapları arasında yer alan Enver Paşa (Cilt 3) Makedonya'dan Ortaasya'ya yeni kitabı hakkında merak edilenlerden bahsedeceğiz. Edebiyat - Kültür >. Tarihi Öykü - Roman >. Enver Paşa Cilt: 3 - 1914-1922 Makedo ... Enver Paşa (Cilt 3) Makedonya'dan Ortaasya'ya - Şevket Süreyya... ... . Edebiyat - Kültür >. Tarihi Öykü - Roman >. Enver Paşa Cilt: 3 - 1914-1922 Makedonya'dan Ortaasya'ya. Hatırat (1913 - 1922) Cemal Paşa. ₺41,25 KDV Dahil. 37.80 TL. Yani Enver Paşa daha baştan kaybedilmiş bir harbe girmişti... Ama genç ihtiraslı hayallerine sınır tanımayan bir adam bu çarkların kendisi için çalıştığına inanıyordu. Ben I. cildi okurken biraz sıkılmıştım ancak mutlaka okumanı öneriyorum hashus hocam. ''Makedonya'dan Ortaasya'ya Enver Paşa'' I. Ciltte bu konu detaylı bir şekilde işleniyor. Fiyat. Makedonya'Dan ...