flyfishingwingshootingexpo.com

Ahdi Misak

YAYIN TARİHİ 2014-12-08
DOSYA BOYUTU 11,48
ISBN 6353107900
DİL TÜRK
YAZAR Hanifi Tosun
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Ahdi Misak PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Hanifi Tosun. Okumak Ahdi Misak çevrimiçi şimdi çok kolay!

Mekke cahiliyesini düşünelim… O günkü toplumun içinde yüzdüğü sefaleti, insanların ahlaki, siyasi, ekonomik ve sosyal konumunu ve düştükleri derekeyi düşünelim. Böyle bir ortamda Hz. Muhammed’in kısa bir sürede yaptığı ve başardığı işlere baktığımızda Tevhid, adalet, özgürlük ve aşk temelinde inşa edilen bilincin toplumsal değişim ve dönüşümler için kaçınılmaz motorize güç olduğu apaşikar ortaya çıkmaktadır. Toplumsal her türlü hastalığa müptela, her türlü olumsuz iş ve oluşumun para ettiği ortamda puta tapacak kadar ilkel, kızlarını yüz karası diye diri diri toprağa gömecek kadar gaddar ve zalim bir topluluğu dünyaya Tevhid, adalet ve özgürlük sunar hale getirmiştir.

...inden ahd alınmasına denir. Ancak kâfirler, dünyâya gelince verdikleri bu ahdi (sözleşmeyi)bozmaları sebebiyle îmânsız oldular ... Ahdi Misak - Sude Yayınları - İndirimli Fiyatı ile Selamkitap.com'da ... . Kurtuluş ise bu son ahde girmeye bağlı görülmüştür. Bazı müfessirlere göre ahid kelimesiyle Allah'ın kullarını sorumlu tuttuğu bütün emir ve nehiyler, mîsâk ile de bunları tekit eden deliller kastedilmektedir. Ahdi) iptal edenlerin yüzünden bizi helak edecek misin?" Bu misak ise onlar hakkında müstakil bir hüccet kılındığına göre üzerinde yaratıldıkları fıtrat, tevhidi ikrar etmeye yatkın bir fıtrattır demektir. 9 TL. Ahitlerine sadık kalanlar, afaki ve enfüsi ayetleri kitabi ayetlerin koyduğu temel ilkeler yönünde okuyup anlayan ve bu ayet ... Biat ve Ahd-i Misak Bahsi ... . 9 TL. Ahitlerine sadık kalanlar, afaki ve enfüsi ayetleri kitabi ayetlerin koyduğu temel ilkeler yönünde okuyup anlayan ve bu ayetleri diğer tüm söz verenlere duyuran ve mücadele edenlerdir. 7.50 TL. Ahitlerine sadık kalanlar, afaki ve enfüsi ayetleri kitabi ayetlerin koyduğu temel ilkeler yönünde okuyup anlayan ve bu ayetleri diğer tüm söz verenlere duyuran ve mücadele edenlerdir. 7.61 TL. Ahitlerine sadık kalanlar, afakî ve enfüsi ayetleri kitabi ayetlerin koyduğu temel ilkeler yönünde okuyup anlayan ve bu ayetleri diğer tüm söz verenlere duyuran ve mücadele edenlerdir. 10 TL. Ahitlerine sadık kalanlar, afaki ve enfüsi ayetleri kitabi ayetlerin koyduğu temel ilkeler yönünde okuyup anlayan ve bu ayetleri diğer tüm söz verenlere duyuran ve mücadele edenlerdir. Verdiğimiz ahdin gereğini yerine getirmemizin bundan başka bir yolu da yoktur. "Ahd-i Misak/Allah'a Verilen Söz" kitabı, 21. yy Müslümanları olarak peygamberlerin ortak hedefi olan Allah'a verilen söze... Alış-Veriş Listeme Ekle. Ahdi Misak Allah'a Verilen Söz. Verdiğimiz ahdin gereğini yerine getirmemizin bundan başka bir yolu da yoktur. Çünkü enfüsi ve afaki ayetleri anlama kapasitesinde olanlar, kitabi ayetleri de hakkıyla anlayabilecek potansiyeli yakalarlar. Verdiğimiz ahdin gereğini yerine getirmemizin bundan başka bir yolu da yoktur. Alış-Veriş Listeme Ekle. Ahdi Misak Allah'a Verilen Söz. Verdiğimiz ahdin gereğini yerine getirmemizin bundan başka bir yolu da yoktur. 12.50 TL. Ahitlerine sadık kalanlar, afaki ve enfüsi ayetleri kitabi ayetlerin koyduğu temel ilkeler yönünde okuyup anlayan ve bu ayetleri diğer tüm söz verenlere duyuran ve mücadele edenlerdir. 7.50 TL. ...kadar gaddar ve zalim bir topluluğu dünyaya tevhid , adalet ve özgürlük sunar hale getirdi.Bu değişim ve dönüşümün temelinde , Elest Bezmi'nde verilen ahde rücu edip gereklerini ifa vardır....