flyfishingwingshootingexpo.com

Vatan Yahut Silistre / 100 Temel Eser

YAYIN TARİHİ 2013-11-01
DOSYA BOYUTU 9,83
ISBN 6051315133
DİL TÜRK
YAZAR Namık Kemal
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Vatan Yahut Silistre / 100 Temel Eser PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Namık Kemal. Okumak Vatan Yahut Silistre / 100 Temel Eser çevrimiçi şimdi çok kolay!

Başta şiir olmak üzere, roman, tenkit, mektup, makale, tiyatro gibi pek geniş bir alana yayılma kabiliyeti ve azmine sahip Namık Kemal’in tiyatroya olan ilgisi, özellikle 1870 sonrası Paris’ten İstanbul’a dönüşü ile belirginleşir.Onun ilk tiyatro eseri ve hayatta iken temsili yapılan tek oyunu olan Vatan Yahut Silistre, milletimizin kaybetmeyip yaşatması gereken vatanperverlik, kahramanlık, irade, vefa, aşk, sadakat, fedakârlık, azim ve inanç hislerini güçlendirmiştir. Bunların milletin hayatiyeti bakımından ne temel kıymetler olduğunun bilincini coşku, heyecan ve sanatkârane bir üslup ile dile getirmiştir. Böylece yazılma amacına ulaşmış, devrine ve kendinden sonraki nesle örnek olmuştur.Kültürümüzün sonraki nesillere taşınması adına katkı olması dileğimizle...

... 100 Temel Eser Özetleri. | 1. ANALİZİ YAPILACAK KİTABIN : a ... Vatan Yahut Silistre - 100 Temel Eser Namık Kemal - Fiyatı... | İdefix ... . Adı : Vatan Yahut Silistre b. Yazarı : Namık Kemal c. Tercüme Eser İse Tercümanı : Kenan AKYÜZ d. Yayınevi : Gökşin Yayınları e... Ana Sayfa İlköğretim 100 Temel Eser Türk Tiyatrosu Namık Kemal, Vatan Yahut Silistre. METİN: VATAN yahut SİLİSTRE. İkinci sahne. Öncekiler, asker, albay Sıtkı Bey.