flyfishingwingshootingexpo.com

Zaman

YAYIN TARİHİ 2020-01-16
DOSYA BOYUTU 11,69
ISBN 6057872074
DİL TÜRK
YAZAR Phillip Turetzky
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Zaman PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Phillip Turetzky. Okumak Zaman çevrimiçi şimdi çok kolay!

Philip Turetzky, bu kitapta zaman felsefesinin Antik Yunan’dan Batı felsefesindeki çağdaş yaklaşımlara kadar Avrupa düşüncesi içindeki gelişimini takip ediyor. Zaman felsefesinin tarihine odaklandığı ilk kısımda, antik ve modern felsefe içinde geliştirilen zaman teorilerini Aristoteles’ten Nietzsche’ye kadar uzanan kronolojik bir sıra içinde sunuyor. İkinci kısımda ise, yirminci yüzyıla damgasını vurmuş üç büyük felsefe geleneğinin bakış açılarını zaman felsefesi temelinde karşılaştırıyor. McTaggart ve Mellor gibi filozofların temsil ettiği analitik felsefe, Husserl ve Heidegger’in geliştirdiği fenomenoloji ve son olarak, Bergson ve Deleuze’ün de dahil olduğu ayrıksı gelenek arasındaki bağlantıları ve ayrımları zaman problemi etrafında yeniden ele alıyor. Turetzky böylece zaman üzerine incelemesini alternatif çözümleri sıralamak yerine problemin kendisini geliştiren bir tarihyazımına dönüştürüyor. Yıllarca Colorada State University’de felsefe hocası olarak görev yapan Philip Turetzky, estetik, zaman felsefesi, felsefe tarihi, postyapısalcılık ve fenomenolojiyle ilgilenmektedir. The Elements of Arguments kitabının da yazarı olan Turetzky’nin ritim, imajlar ve fenomenoloji hakkında çeşitli yazıları bulunmaktadır.

...man. 332,070 likes · 33 talking about this ... Online Zamanlayıcı | Zamanlayıcı Ne Zaman İcat Edildi? ... . Dil ve Kültür Festivali'nin Kazakistan finali renkli görüntülere sahne oldu http://www.zaman.com.tr/galeri_dil-ve-kultur-festivalinin-kazakistan... Последние твиты от Zaman Gazetesi (@ZamanGazetesi). Gerçekler Zaman'la anlaşılır. Gerçekler Zaman'la anlaşılır. İstanbul, Türkiye. zaman.com.tr. Дата регистрации: март 2013 г. Zaman, herkes tarafından bilinir, ancak ... Zaman Gazetesi (@ZamanGazetesi) | Твиттер ... . Zaman, herkes tarafından bilinir, ancak hala anlaması ve tanımlanması zor bir kavramdır. Ama, zaman tam olarak nedir? Bu yazımızda ...