flyfishingwingshootingexpo.com

Pembe İncili Kaftan

YAYIN TARİHİ 2020-03-04
DOSYA BOYUTU 8,36
ISBN 6056793516
DİL TÜRK
YAZAR Ömer Seyfettin
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Pembe İncili Kaftan PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Ömer Seyfettin. Okumak Pembe İncili Kaftan çevrimiçi şimdi çok kolay!

11 Mart 1884te, Balıkesirin Gönen ilçesinde doğan Ömer Seyfettin, Türk edebiyatının önde gelen yazarlarındandır. 10 kitap ve 125 hikaye kaleme alan yazarın hikâye ve makaleleri, birçok gazete ve dergilerde yayınlanmış olup eserleri arasında İncili Kaftan, Kaşağı, Kızılelma, Falaka önemli bir yer tutar. Ömer Seyfettin, çocukluk ve askerlik anılarından esinlenerek yazdığı hikâyelerde; Türk insanının duygu ve düşüncelerini, sade bir yazım dili ile ifade etmiş, toplumun aksayan yönlerini ele aldığı hikayelerinde ise mizahi bir dilde eleştiri getirmiştir. Hikâyeciliğin gelişiminde önemli bir isim olan Ömer Seyfettin, ayrıca Balkan Savaşlarında; Sırp ve Yunan cephelerinde düşmana karşı savaşmıştır.Ordudan ayrıldıktan sonra lise edebiyat öğretmenliği yapan Ömer Seyfettin, 6 Mart 1920de hayatını kaybetmiştir.

...ediği ağır bir şey giyeceğim. - Ne giyeceksin? - Sırmakeş Toroğlu'ndaki, kumaşı Hint'ten, harcı Venedik'ten gelme, "Pembe İncili Kaftan"ı alacağım ... Pembe incili kaftan özet kitap özeti roman özeti ... . ...Muhsin Çelebi, bütün mal varlığını rehin vererek kendisine pembe incili bir kaftan diktirir. Bir çırpıda, o kimsenin bakmaya kıyamadığı muhteşem Pembe İncili Kaftan'ı sırtından çıkarır. Büyük kubbeli serin Dîvan, bugün daha sakin, daha gölgeliydi. Pencerelerinden süzülen mavi, mor, sincâbî bahar ziyaları, çinilerinin yeşil derinliklerinde birikiyor, koyulaşıyordu. -….. Hatta sırtıma, Şah İ ... Pembe İncili Kaftan Özeti, Kişiler, Yer ve Zaman (Tahlili) ... . Pencerelerinden süzülen mavi, mor, sincâbî bahar ziyaları, çinilerinin yeşil derinliklerinde birikiyor, koyulaşıyordu. -….. Hatta sırtıma, Şah İsmail'in ömründe ...