flyfishingwingshootingexpo.com

Fetih ve Medeniyet

YAYIN TARİHİ
DOSYA BOYUTU 5,11
ISBN 9757346217
DİL TÜRK
YAZAR Hikmet Kıvılcımlı
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Fetih ve Medeniyet PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Hikmet Kıvılcımlı. Okumak Fetih ve Medeniyet çevrimiçi şimdi çok kolay!

Bu kitap, Hikmet Kıvılcımlı tarafından “Günün Meseleleri” kitap dizisinin ikinci kitabı olarak 1953 yılında, İstanbul’un Fethi’nin 500’üncü yıldönümünde yayımlanmıştır.Kitabın alt başlığı “Bir Tarih Tezi’nin ışığı altında: İstanbul’un Fethi”dir. Bu alt başlıktan da anlaşılacağı üzere; Hikmet Kıvılcımlı 1940’lardan beri üzerinde çalıştığı “Tarih Tezi”nin ışığında somut bir tarihsel olaya; İstanbul’un Fethi’ne bakmaktadır.Bu kitabın arka sayfasında “Günün Meseleleri” başlığı altında yayımlanacak kitaplar listesinde; “Tarih ve İnkilap (Medeniyetlerin gidiş kanunları)” kitabının ilk sırada yayımlanacağı duyurulmaktadır. Ne yazık ki 1953 yılında yayımlayacağını duyurduğu bu en önemli eseri “Tarih Tezi”ni, ancak 1965 yılında “Tarih-Devrim-Sosyalizm” adıyla yayımlayabilecektir Hikmet Kıvılcımlı. Kaldı ki olanaksızlıklar yüzünden bu kitabın yayımlanan kısmını da kısaltarak yayımlayabilecek, devamı olan “İlkel Sosyalizmden Kapitalizme İlk Geçiş: İngiltere” eserini daha sonra ayrı bir kitap olarak yayımlayabilecek, “Tarih Tezi”nin tamamlayıcısı olan “İlkel Sosyalizmden Kapitalizme Son Geçiş: Japonya” eserini ise sağlığında yayımlamak olanağını bulamayacaktır.“Fetih ve Medeniyet” bu özelliklerinden dolayı, 1953 yılı için çok önemli bir kitaptır. Çünkü o günler için hem “Tarih Tezi”nin bir özetini verir, hem de Türkiye ve Dünya için özel bir önem taşıyan İstanbul’un Fethi’ni, yani somut bir tarihsel olayı “Tarih Tezi’nin ışığında” aydınlatır.Kitap bugün de bu bakımlardan önemini korumaktadır.

...ınlarından 1953 yılında yayınlanmıştır ... Fetih ve Medeniyet - Hikmet Kıvılcımlı ... . Hikmet Kıvılcımlı kaleme aldığı Fetih ve Medeniyet adlı eseri ücretsiz ve hızlı kargo güvencesiyle Halkkitabevi'nden hemen satın al. 427172. Fetih ve Medeniyet. Sosyal İnsan. 15.00. Dr. Hikmet Kıvılcımlı. Fetih ve Medeniyet. Yaynlar. İstanbul'un Fethi de, o zamanki insanlığı bir çıkmazdan kurtarmış, medeniyete yeni ufuklar açmıştır. Fetih ve Medeniyet yorumları ve incelemeler ... Fetih ve Medeniyet ... . Fetih ve Medeniyet yorumları ve incelemeleri, kitaptan alıntılar ve sözleri, kitabı okuyanlar ve Fetih ve Medeniyet kitabına benzeyen kitaplar. Kitabın basım bilgileri. Adı: Fetih ve Medeniyet. mehmet berat fetih ve medeniyet. Gerçekte, İstanbul'un Fethi, herşeyden evvel bir insanlık ve medeniyet hamlesidir. Bunu bize en iyi anlatan eser, bir O s m a n l ı Rum mebusu tarafından T ü r k ç e ' y e çevrilen ve fetih. İşte bu nedenle 16 yıl sonra yayınlandı Fetih ve Medeniyet broşürü. İstanbul'un Fethi de, o zamanki insanlığı bir çıkmazdan kurtarmış, medeniyete yeni ufuklar açmıştır. Gerçekte, İstanbul'un fethi, herşeyden evvel bir insanlık ve medeniyet hamlesidir. İstanbul'un fethi de o zamanki insanlığı bir çıkmazdan kurtarmış, medeniyete yeni ufuklar açmıştır. Fetih ve Medeniyet Derleniş Yayınları 3990000017376 Hikmet Kıvılcımlı. Sepete At Hemen Al. Fetih ve Medeniyet Sosyal İnsan Yayınları 9789944285537 Hikmet Kıvılcımlı. "Fetih ve Medeniyet" sayfasını açabilirsiniz fakat konunun üzerinde daha önce durulmuş olup olmadığını kontrol etmek için aşağıdaki arama sonuçlarına bir göz atınız. Hikmet Kıvılcımlı - Fetih ve Medeniyet. Paylaş: Facebook'ta paylaşmak için tıklayın (Yeni pencerede açılır). Ancak İstanbul fethini ve dolayısıyla Fatih'i konu ...