flyfishingwingshootingexpo.com

Isaac Newton

YAYIN TARİHİ 2016-02-11
DOSYA BOYUTU 8,54
ISBN 6054787609
DİL TÜRK
YAZAR James Gleick
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Isaac Newton PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır James Gleick. Okumak Isaac Newton çevrimiçi şimdi çok kolay!

Isaac Newton karanlığın, cahilliğin, büyünün hâkim olduğu bir dünyada doğmuştu. Olağandışı iffetli ve takıntılı bir yaşam sürdü. Ana-babadan, sevgiliden, dosttan mahrumdu. Yoluna çıkan büyük insanlarla sert tartışmalara girdi. En az bir kere deliliğin kıyısına geldi. Çalışmalarını gizli tuttu; tüm bunlara rağmen insanlığın elindeki bilginin ana çekirdeğine katkı yolunda yaptığı keşifler, kendisinden öncekilerin ve sonrakilerin keşiflerini aşmıştır. Modern dünyanın baş mimarıydı. Işığın ve devinimin kadim felsefe bulmacalarını çözdü. Yerçekimini keşfetti. Gökcisimlerinin seyrinin nasıl tahmin edileceğini gösterdi; böylece evrendeki yerimizi belirlemiş oldu. Bilgiyi, somut ve uygulamaya dönük bir mesele haline getirdi; onu nicel ve kesin kıldı. Birtakım ilkeler ortaya koydu. Bunlara Newton yasaları diyoruz.Newton’ın adı, bir dünya sistemine işaret eder. Maddeyi ve uzayı, Tanrı’dan bütünüyle koparmamıştır. Doğa hakkındaki görüşünü, esrarlı, gizli, mistik niteliklerden arındırmamıştır. Hep düzen aradı, düzene inandı, fakat gözlerini kaostan hiç ayırmadı.

...y önce ölen babası Isaac Newton'ın adı verildi ... Isaac Newton's Discoveries and Theories ... . Annesi Newton'ı anneannesinin yanına bıraktı ve Newton 11 yaşına kadar annesinin yanında kaldı. Evlilikten 7 yıl sonra Isaac Newton'ın annesinin yeni eşi de ölünce yüklü bir servetle geri döndü. Bir çok alanda yetkin bir bilim adamı olan Isaac Newton 4 Ocak 1643 yılında dünyaya gelmiştir. İsaac Newton Eğitimi. 1661 yılında Newton Cambridge'de Trinity College'e eğitim almaya başladı. The law of universal gravitation began with Newto ... Isaac Newton - Wikipedia ... . The law of universal gravitation began with Newton's study of celestial mechanics. During his era and into our modern one, Isaac Newton proved his worth within the scientific community. 25 aralık 1642 yılında Woolsthropede dünyaya gelen Isaac Newton'ın babası o doğmadan önce vefat etmiştir. Bu meşhur hikayeyi hepimiz duymuşuzdur. Yukarıdaki sorunun cevabı Isaac Newton'dur. Peki bugünkü bilimi "bilim" yapan Isaac Newton'u ne kadar tanıyoruz? Klasik fiziğin en önemli temsilcisi olan Isaac Newton, 1642 yılının Noel günü, Lincolnshare Woolsthrope'da doğdu. Fiziği ve Matematiği bir bina olarak düşünürsek Newton'un buluşları o binanın temelini oluşturmuştur. Peki bugünkü bilimi "bilim" yapan insanlardan olan Isaac Newton'u ne kadar tanıyoruz ? Tarihin gördüğü en önemli bilim adamlarından birisi olan Isaac Newton, 4 Ocak 1643'te İngiltere'de doğdu. O soğuk kış günü hasta ve erken doğan bebeğin öleceği tahmin ediliyordu. Isaac Newton'ın portresi (Godfrey Kneller). Doğum. Isaac Newton (d. 4 Ocak 1643 - ö. 31 Mart 1727), İngiliz fizikçi, matematikçi, astronom, mucit, filozof, ilahiyatçı. Isaac Newton, (4 Ocak 1643 (25 Aralık 1642) " 31 Mart 1727(20 Mart 1727)) İngiliz fizikçi, matematikçi, astronom, mucit, felsefeci ve kimyacıdır. Bir çiftçi olan babası, Newton doğmadan üç ay önce öldü. Isaac Newton, (Gregoryen takvimi için: ...