flyfishingwingshootingexpo.com

Atatürk’ün İstihbarat Faaliyetleri

YAYIN TARİHİ 2019-03-28
DOSYA BOYUTU 7,43
ISBN 6054991518
DİL TÜRK
YAZAR Ümit Doğan
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Atatürk’ün İstihbarat Faaliyetleri PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Ümit Doğan. Okumak Atatürk’ün İstihbarat Faaliyetleri çevrimiçi şimdi çok kolay!

BU KİTAP, KURTULUŞ SAVAŞI SIRASINDA ATATÜRK’ÜN EMRİNDE, TÜRK MİLLETİNİN KURTULUŞU İÇİN SAVAŞAN, KAHRAMAN İSTİHBARATÇILARIMIZIN ÖYKÜLERİNİ BELGELERLE ANLATMAKTADIR. Türk milleti, Birinci Dünya Savaşından yenilgiyle ayrılmanın getirdiği bütün olumsuzluklara rağmen, kurtuluş mucizesini gerçekleştirmek adına yararlanabileceği iki önemli unsuru bünyesinde barındırıyordu. Bu unsurlardan ilki, Mustafa Kemal gibi vatanperver bir dehanın, ikincisi ise kapatılan Teşkilat-ı Mahsusa’nın istihbarat geleneğinden gelen tecrübeli asker ve istihbaratçıların varlığıydı. * İngiliz işgal komutanı General Harrington’un makam otomobilinikaçırıp Mustafa Kemal’e hediye eden milli ajanımız kimdi?* Vahdettin'in damadı Mustafa Kemal'e hangi bilgiyi ulaştırmak istedi?* Mustafa Kemal’in Saray’daki hanedan üyesi kadın ajanı kimdi?* Mustafa Kemal kendisine yapılacak suikastleri önceden nasıl öğreniyordu?* Giresunlu Topal Osman Ağa'nın ajanlarının görevleri neydi?* Damat Ferit’in konağına sızan milli ajanımız kimdi ve neyi amaçlıyordu?* Yunan birliklerinin konuşlanmasını gösterir haritayı Mustafa Kemal’e kim ulaştırdı?* Görünürdeİngiliz istihbarat şefi olup, gerçekte Mustafa Kemal’in hesabına çalışan Ermeni asıllı milli ajanımız kimdi?* Kadın istihbaratçılarımızın çalışmaları Ermenilerin işgal güçleriyle işbirliğini nasıl ortaya çıkardı?* Kuvvayi Milliyecilerin sığınağı ve Milli direnişin merkezi haline gelen tekke hangi- siydi?* Kuvayi Milliye’nin Hilafet Ordusu karşısındaki başarısının sırrı nedir?* Hamza Grubu tüccar kılığına soktuğu subayları Anadolu’ya nasıl gönderdi?* İşgal donanmasının telsiz haberleşmelerini nasıl dinledik?* İngiliz ajanı Nelson’un mektuplarındaki görünmez yazı nasıl deşifre edildi?* Yunan karargahınaABD’li gazeteci kimliğiyle sızan ajanımız kimdi?* Ramazan topu bahanesiyle Anadolu’ya kaçırılan 7,5’luk Sahra Toplarının hikayesi... * Mustafa Kemal’in Büyük Taarruz öncesi düşmanı aldatma yöntemleri nelerdir? 

...şim anlamına geldiğinden önemli bir sonuçtur ... Türk güvenlik grubu - özel büro istihbarat grubu ... . O tarihlerde istihbarat subayları dâhi, askerlerin ecnebilerle teması kesin olarak yasaktı. halbuki Atatürk'ün benim bir Türk olduğum intibaında bulunduğunu ve gerçeği öğrenmeye geldiğini söyledi. Kurtuluş Savaşı'nda Mustafa Kemal Atatürk'ün İstihbarat Faaliyetleri Umut Doğan Kripto Basım Gösterim. Bültene Abone Ol. Kurtuluş Savaşı'nda Atatürk'ün İstihbarat Faaliyetleri. * Görünürde İngiliz istihbarat şefi olup, ... Atatürk'ün İstihbarat Faaliyetleri - Ümit Doğan Fiyatı ... . * Görünürde İngiliz istihbarat şefi olup, gerçekte Mustafa Kemal'in hesabına çalışan Ermeni asıllı milli ajanımız kimdi? Ürün Bilgisi. Bu kitap, kurtuluş savaşı sırasında Atatürk'ün emrinde, Türk milletinin kurtuluşu için savaşan, kahraman istihbaratçılarımızın öykülerini belgelerle anlatmaktadır. Bu özel yapım kimlik kartları sayesinde üyeler, İngiliz yetkililerine kendilerinin İngiliz yanlısı olduğunu ispatlayıp rahatça faaliyet yürütmektedirler. Gerçekten çok başarılı bir istihbarat operasyonudur. Bu kitap, kurtuluş savaşı sırasında Atatürk'ün emrinde, Türk milletinin kurtuluşu için savaşan, kahraman istihbaratçılarımızın öykülerini belgelerle anlatmaktadır. Atatürk'ün İstihbarat Faaliyetleri hakkında testler, değerlendirmeler, kitabın karakterleri, diğer baskıları ve daha fazlası. Bu kitap, Kurtuluş Savaşı sırasında atatürk'ün emrinde... Kitap Tanitimi Bu kitap, kurtulus savasi sirasinda Atatürk'ün emrinde, Türk milletinin kurtulusu icin savasan, kahraman istihbaratcilarimizin öykülerini belgelerle anlatmaktadir. Kitap Tanitimi Bu kitap, kurtulus savasi sirasinda Atatürk'ün emrinde, Türk milletinin kurtulusu icin savasan, kahraman istihbaratcilarimizin öykülerini belgelerle anlatmaktadir. ...VE ANADOLU'DAKİ TÜRK VE DÜŞMAN GİZLİ FAALİYETLERİ GİRİŞ Necdet EKİNCİ* "İstihbarat" ya da diğer adıyla Aydın, Mesut., "Hamza Grubu", Atatürk Yolu, A.Ü. Türk İnkılap Tarihi Enst. Bu kitap, kurtuluş savaşı sırasında Atatürk'ün emrinde, Türk milletinin kurtuluşu için savaşan, kahraman istihbaratçılarımızın öykülerini belgelerle anlatmaktadır. Bu kitap, kurtuluş savaşı sırasında Atatürk'ün emrinde, Türk milletinin kurtuluşu için savaşan, kahraman istihb...