flyfishingwingshootingexpo.com

Türkçülüğün Esasları

YAYIN TARİHİ 2019-05-03
DOSYA BOYUTU 6,70
ISBN 6057648341
DİL TÜRK
YAZAR Ziya Gökalp
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Türkçülüğün Esasları PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Ziya Gökalp. Okumak Türkçülüğün Esasları çevrimiçi şimdi çok kolay!

Modernleşme ve uluslaşma tarihimizin klasikleşmiş bir metni olarak milliyetçilik külliyâtının parıldayan tacdârı Türkçülüğün Esasları, Ankara’daki Matbuat ve İstihbârât Matbaası’nda Türk Ocaklılara armağan olmak üzere neşredildiği günden bu yana, özgün eski yazılı metninin tıpkıbasımını ve onun Latin harflerine aktarılmış bakışımlı çevirisini içeren bez ciltli ve mûtena bir baskıyla ilk defa okurun karşısına çıkıyor. Kitap, hem bir koleksiyon öznesi olarak hem Osmanlıcasını geliştirmek isteyen okura muavenet etmek üzere, Historia Yayınları’nın Bilingual dizisinde neşredilecek prestijli işlerin de öncüsüdür. Uriel Heydin tâbiriyle, “Türk uygarlığının ileri kalesi Diyarbekir”de doğan Gökalp, pek çok konuda ardılları tarafından eleştirilmesine rağmen bugün hâlâ yeniden okunmak ve değerlendirilmek yoluyla Türk düşünce hayâtına katkı sunabilecek keyfiyette bir düşünürümüzdür. Geleceği inşâ etmek için, milli bir gelecek kurmak konusunda pişdâr olan bu büyük adama dönmekte her zaman fayda hasıl olacaktır. Yahya Kemal’in dediği gibi; “Diyarbekir’in bir harika olan bu oğlu konuştuğu zaman istikbâlin muhayyel bünyânını kuran dev gibi bir mimara benzerdi ilk Müslümanlar gibi mütedeyyin, ilk Türkler gibi bâni idi; mâziye arkasını çevirmis sâbit bir bakışla yalnız istikbâle bakardı.”

...Mahiyeti ve Türkçülüğün Programı olmak üzere iki bölüm halinde yazılmıştır ... Ziya Gökalp Türkçülüğün Esasları Kitap Özeti | Forum - Bakimliyiz.Com ... . Yazan: Seda Gökçe KAYA. Türkçülüğün Esasları Yorumları. türkçülüğün esasları. şükela: tümü | bugün. (bkz: http://www.ulkuocaklari.org.tr/…nesaslari/index.htm) adresinden okunabilecek esaslar. Türkçülüğün Esasları (Ziya Gökalp) Türk milliyetçilerinin temel eserlerinden birisi sayılır. Türkçülüğün yurdumuzda ortaya çıkmasından önce Avrupa'da Türklükle ilgili ... Türkçülüğün Esasları, Ziya Gökalp ... . Türkçülüğün yurdumuzda ortaya çıkmasından önce Avrupa'da Türklükle ilgili iki hareket oluştu. 22 • Türkçülüğün Esasları. 24 • Türkçülüğün Esasları. geçince bu mekteplere lâzım olan kitapların tercümesini mütehassıslara (uzmanlarına) havale ettim. türkçülüğün esasları. 212 Sayfa · 1610 · 4.54 MB · 3,385 İndirme· Türkçe. Ziya Gökalp - Türkçülüğün Esasları. Bu kitabı ücretsiz olarak PDF, EPUB ve MOBI formatlarında ... Bu TÜRKÇÜLÜĞÜN ESASLARI 13 kitap âdeta pantürkizm mefkûresini teşvik etmek üzere yazılmış gibidir. Yalnız, terbiyenin ve mefkurenin 20 TÜRKÇÜLÜĞÜN ESASLARI millî olm...