flyfishingwingshootingexpo.com

İlahi Komedya/Cehennem-Araf-Cennet (Özel Karton Kutuda 3 Kitap)

YAYIN TARİHİ 2019-11-01
DOSYA BOYUTU 4,4
ISBN 9753296816
DİL TÜRK
YAZAR Dante Alighieri
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin İlahi Komedya/Cehennem-Araf-Cennet (Özel Karton Kutuda 3 Kitap) PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Dante Alighieri. Okumak İlahi Komedya/Cehennem-Araf-Cennet (Özel Karton Kutuda 3 Kitap) çevrimiçi şimdi çok kolay!

Dünya şiirinin başyapıtı İlahi Komedya, Dante'nin Cehennem'e, Araf'a ve Cennet'e yaptığı düşsel bir geziyi destanlaştırır. İlahi Komedya, 14 233'e ulaşan toplam dize sayısı ile, şiir tarihinin en uzun soluklu şiiridir. Dante'nin 1300 yılının 7 Nisan Perşembe gecesi başlayan gezisi bir hafta sürer, Dante'ye Cehennem ve Araf yolculuğu boyunca Latin şair Vergilius rehberlik eder. Araf'ın tepesinde Vergilius yerini, Cennet'te Dante'ye rehberlik edecek olan Beatrice'ye bırakır. Dante, Beatrice'yi ilk kez gördüğünde kendisi dokuz, Beatrice sekiz yaşındadır. Dante, ömrü boyunca Beatrice'ye bağlı kaldığı gibi, düşünce dünyasının da esin kaynağı olur Beatrice. Vergilius'un Aeneis destanını örnek alan ve sıradışı bir aşka mitoloji, tarih ve kutsal metinlerle de desteklenen gerçeküstücü bir ortamda yakılan bir ağıt olarak da değerlendirilebilecek olan İlahi Komedya'nın, tarih ve felsefeden dinbilime, gökbilimden geometriye uzanan bir ansiklopedi niteliği taşıması da bir başka özelliğidir. (Özel karton kutusunda 3 kitap bir arada)

...33'e ulaşan toplam dize sayısı ile, şiir tarihinin en uzun soluklu şiiridir ... "İlahi Komedya/Cehennem-Araf-Cennet (Özel Karton Kutuda...) ... . Dünya şiirinin başyapıtı İlahi Komedya Dante'nin Cehennem'e Araf'a ve Cennet'e yaptığı düşsel bir geziyi destanlaştırır. (Özel karton kutusunda 3 kitap bir arada). "İlahi Komedya", 14 233'e ulaşan toplam dize sayısı ile, şiir tarihinin en uzun soluklu şiiridir. Araf'ın tepesinde Vergilius yerini, Cennet'te Dante'ye rehberlik edecek olan Beatrice'ye bırakır. Dante Alighieri. Rekin Teksoy'un eksiksiz ve sansürsüz çevirisiyle Dünya ... İlahi Komedya/Cehennem-Araf-Cennet (Özel Karton Kutuda 3 Kitap) ... . Dante Alighieri. Rekin Teksoy'un eksiksiz ve sansürsüz çevirisiyle Dünya şiirinin başyapıtı İlahi Komedya, Dante'nin Cehennem'e, Âraf'a ve Cennet'e yaptığı düşsel bir geziyi destanlaştırır. (Özel karton kutusunda 3 kitap bir arada). Bundan ötürü yazar Dante Alighieri tarafından yazılan İlahi Komedya/Cehennem-Araf-Cenn...