flyfishingwingshootingexpo.com

Kızıl Damga

YAYIN TARİHİ 2008-11-25
DOSYA BOYUTU 7,82
ISBN 9756316551
DİL TÜRK
YAZAR Nathaniel Hawthorne
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Kızıl Damga PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Nathaniel Hawthorne. Okumak Kızıl Damga çevrimiçi şimdi çok kolay!

Tutkulu bir genç kadın, onun korkak aşığı ve intikam ateşiyle yanıp tutşan ihtiyar kocası...Bunlar 17. yüzyıl Boston'unun katı, geleneklerle örülü dünyasında vuku bulan, tutkuyla geleneklerin çatıştığı bir trajedinin başkahramanları. Evli bir kadın olan Hester Prynne işlediği zina suçunun cezası olarak, üzerinde ahlaki düşkünlüğünü simgeleyen kızıl bir harf taşımak zorunda bırakılır; bir anlamda, içinde yaşadığı toplumun değer yargılarını hiçe saydığı için öteki olarak damgalanır. Yaşadığı bu trajedi ile sahip olduğu gücün farkına varan Hester bu gücü ve duruşu ile doğmakta olan modern Amerikan kadın kahramanının müjdecisidir. O günahıyla tek başına yüzleşirken adlarını açıklamaya yanaşmadığı korkak ve ikiyüzlü aşığı ile intikam hırsının çılgına çevirdiği kocası suçluluk, pişmanlık, intikam duyguları ile kendilerini bekleyen çarpıcı ve hazin sonu kendi elleriyle hazırlarlar.Henry James'in Amerikan edebiyatında şimdiye dek ortaya konan yaratıcı yazılı eserler arasında en iyisi olarak nitelendirildiği Kızıl Damga, insanoğlunun suç, günah ve gururla giriştiği sonu gelmez mücadelesini ortaya koyan bir başyapıt; Nathaniel Hawthorne da Amerikan'ın püriten mirasından evrensel bir klasik yaratmayı başaran ilk Amerikalı yazardır.

...erinde cezası Bunlar evrensel Bilge kocası ... Kızıl Damga PDF İndir 🤴 Bedava Kitap İndir (.Live) ... ... suçunun damgalanır. Kızıl Damga. %30. 23,00 TL. konan yaratıcı yazılı eserler arasında en iyisi olarak nitelendirildiği Kızıl Damga insanoğlunun suç günah ve gururla giriştiği sonu gelmez mücadelesini ortaya koyan bir. Önizleme. Kızıl Damga. Nathaniel Hawthorne. kadın olan Hester Prynne işlediği zina suçunun cezası olarak, üzerinde ahlakî düşkünlüğünü simgeleyen kızıl bir harf taşımak zorunda bırakılır; bir anlamda... Evli bir kadın olan Hester Prynne işle ... Kızıl Damga: Romanın Ergenliği - Post Dergi ... ... Evli bir kadın olan Hester Prynne işlediği zina suçunun cezası olarak, üzerinde ahlakî düşkünlüğünü simgeleyen kızıl bir harf taşımak zorunda bırakılır; bir anlamda, içinde yaşadığı toplumun değer... Yazarı: Nathaniel Hawthorne. Yayınevi: Bilge Kültür Sanat. Sayfası: 264. Çevirmeni: Utku İlban Çoşkunoğlu. Türü: Roman. Kızıl Damga" kitabının arka kapağında konu şöyle özetlenmiş. Kırmızı Leke veya Kızıl Damga (İngilizce: The Scarlet Letter), Nathaniel Hawthorne'un romanı (1850). 17. yüzyılda ABD'nin Boston kentinden geçen bir aşk hikayesidir. Kızıl Damga - The Scarlet Letter by Nathaniel Hawthorne. The Scarlet Letter opens with a longpreambleabout how the book came to be written. Kızıl Damga, bir kadının utancının ve içinde yaşadığı Püriten toplumda maruz kaldığı zulmün trajik öyküsüdür. New England`a yerleşen Hester Prynne, orta yaşlı bir İngiliz bilgini olan ve kendisine... Henry James'in Amerikan edebiyatında şimdiye dek ortaya konan yaratıcı yazılı eserler arasında en iyisi olarak nitelendirdiği Kızıl Damga, insanoğlunun suç, günah ve gururla giriştiği sonu gelmez......