flyfishingwingshootingexpo.com

KerbelaKanayan Bir Yara Gönül Sızlatan Bir Facia

YAYIN TARİHİ 2015-01-01
DOSYA BOYUTU 9,37
ISBN 9944704892
DİL TÜRK
YAZAR Prof. Dr. Hüseyin Algül
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin KerbelaKanayan Bir Yara Gönül Sızlatan Bir Facia PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Prof. Dr. Hüseyin Algül. Okumak KerbelaKanayan Bir Yara Gönül Sızlatan Bir Facia çevrimiçi şimdi çok kolay!

Esasında coğrafî bir yer adı olan Kerbelâ, tüm İslâm tarihi âlimlerinin ve araştırmacılarının ortak değerlendirmesiyle Benî Ümeyye ve yandaşlarının basiretsizlikleri, ferasetsizlikleri ve duyarsızlıkları sonucunda ortaya çıkmış bir facia ile yan yana anılmıştır. Faciaya maruz kalan ise, Hz. Hüseyin’dir.O dönemin şartları içinde Hz. Hüseyin ne yapmıştır?Hz. Hüseyin, temel İslâmî değerlere uymayan, makul ve meşru siyaset geleneğine ters düşen, tahribatı tüm toplum kesimlerini ve Müslümanların gelecek yüz yıllarını kapsayacak olan bir yanlışlığa hak ve adalet duygusuyla karşı çıkmış ve düzeltmeye çalışmıştır. O, zulme, kötülüğe ve kötü olana karşı direnmiş, hak ve adalet uğrunda şehit düşmüştür.“Kanayan Bir Yara - Gönül Sızlatan Bir Facia: KERBEL” yı okuyanlar, Ehl-i Beyt’e reva görülen zulüm ve haksızlıktan incindikleri için gözyaşlarını tutamayabilirler. Buna söylenecek bir şey olmamakla beraber kitabın asıl gayesi, cereyan ettiği dönem itibariyle bu olayın içyüzünü doğru anlamak, doğru sonuçlara ulaşabilmek ve eskilerin deyimiyle gereken ibret dersini alabilmektir. Bu sebeple bu çalışmada kadîm ulemanın bıraktığı kaynak eserler ve bunlara dayalı ilmî tetkikler mümkün mertebe dikkatle gözden geçirilmiş ve geçmişten bugüne yayın dünyası değerlendirilmiştir. Dolayısıyla bu kitabın, başta Hz. Hüseyin olmak üzere genel olarak Ehl-i Beyt çevresindeki tarihî olayların doğru anlaşılmasına yardımcı olacağını ümit etmekteyiz.

...erleri, diğer baskıları ve daha fazlası ... Kerbela Kanayan Bir Yara Gönül Sızlatan Bir Facia ... . Kanayan Bir Yara Başörtüsü Yasağı Belgeseli - Bölüm 7. 21/10/2009 695. ►05:02. 19/10/2009 944. ►00:59. Ban Ki Moon: ''Gazze kanayan bir yara''. 21/07/2014 21. ►10:14. Gönül Sultanlarımız; Eyyûb Sultan, Hala Sultan, Emir Sultan. Kerbela; Kanayan Bir Yara Gönül Sızlatan Bir Facia. Kerbela; Kanayan Bir Yara Gönül Sızlatan Bir Facia Yazar:Hüseyin Algül Yayınevi:Ensar Neşriyat ISBN:9789944704892 Basım Yılı:2013 Baskı:5 Basım Yeri:İstanbul Sayfa Sayısı... 10.45 TL. "Kanayan Bir Yara - Gönül S ... Hüseyin ALGÜL - Kerbela - Kanayan bir yara gönül sızlatan... ... ... 10.45 TL. "Kanayan Bir Yara - Gönül Sızlatan Bir Facia: KERBELÂ" yı okuyanlar, Ehl-i Beyt'e reva görülen zulüm ve haksızlıktan incindikleri için gözyaşlarını tutamayabilirler. Gönül Sultanlarımız; Eyyûb Sultan, Hala Sultan, Emir Sultan. Gönül Sultanlarımız; Eyyûb Sultan, Hala Sultan, Emir Sultan. 9.92 TL. "Kanayan Bir Yara - Gönül Sızlatan Bir Facia: KERBELÂ" yı okuyanlar, Ehl-i Beyt'e reva görülen zulüm ve haksızlıktan incindikleri için gözyaşlarını tutamayabilirler. Ürün Adı: Kerbela Kanayan Bir Yara Gönül Sızlatan Bir Facia. Mağaza: TveT. Sorunuzu aşağıdaki alana yazınız. kitaphanen.com´da uygun fiyata Ensar Neşriyat markalı Kerbela Kanayan Bir Yara Gönül Sızlatan Bir Facia 9789944704892 aradığınız kitabı bulabilir, güvenli alış verişinizi... Son güncelleme: 23.04.2018. Kerbela-Kanayan Bir Yara Gönül Sızlatan Bir Facia AÇIKLAMASI. Bir kere Hz. Hasan ile Hüseyin Resûlullah´ın huzurunda oynarlarken... KERBELA - Kanayan Bir Yara Gönül Sızlatan Bir Facia kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. HÜSEYİN ALGÜL kitapları ve ENSAR baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 7 milyon kitap... Gönül Sultanlarımız Timaş Yayınları Hüseyin Algül. Ürün Adı: Kerbela "Kanayan Bir Yara Gönül Sızlatan Bir Facia" Ürün Kodu: 010099440 Kitabın Yazarı: Hüseyin Algül Basım Yılı: 2015 Baskı Sayısı: 6.Baskı Kağıt Cinsi: 2.Hamur Çevirmen 9789944704892 Kerbela Kanayan Bir Yara Gönül Sızlatan Bir Facia Faciaya maruz kalan ise Hz. Hüseyin'dir. O dönemin şartları içinde Hz. Kanayan Bir Yara Başörtüsü Yasağı Belgeseli - Bölüm 7. Hüzzam Şarkı: ''Şimdi Bende Maziden Kanayan Bir Gönül Var'' Güfte: Şahin Çangal Beste: Erdem ...