flyfishingwingshootingexpo.com

Akıl ve Tutku

YAYIN TARİHİ 2012-08-16
DOSYA BOYUTU 9,66
ISBN 6055433666
DİL TÜRK
YAZAR Jane Austen
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Akıl ve Tutku PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Jane Austen. Okumak Akıl ve Tutku çevrimiçi şimdi çok kolay!

Akıl Ve Tutkuyazdığı ilk roman olmasa da Jane Austen’ın yayımladığı ilk eseriydi. Austen romanın ismini orijinalinde Elinor ve Marianne olarak belirlemişti ve mektuplardan oluşur şekilde kaleme almıştı. Yazar daha sonra hem eserin ismini hem de tarzını değiştirdi fakat ana temayı korudu: Gerçek mutluluk sadece akıl ve tutku arasındaki hassas dengenin kurulmasıyla mümkündür.1775 yılında bir din adamı olan George Austen ve eşi Cassandra’nın yedinci çocuğu olarak dünyaya gelen Jane Austen eğitiminin büyük bir kısmını evde tamamladı. Mutlu bir çocukluk geçirdi. Ablası Cassandra ile de ayrılmaz bir ikili oluşturuyordu. Yaşamı boyunca romanlarında karakterize ettiği orta sınıfı, seçkin tabakayı ve aynı zamanda aristokrat kesimi de inceleme fırsatını buldu. 1817’de 42 yaşındayken yakalandığı hastalık nedeniyle yaşamı son bulan Jane Austen kısacık hayatına büyük başarılar sığdırdı. Austen, keskin zekâsını ve ince mizah anlayışını yansıtan güçlü kalemiyle İngiliz Edebiyatı’nın en önemli yazarlarındandır.Jane Austen, Akıl Ve Tutku’da iki kız kardeşin hikâyesini anlatıyor: Elinor ve Marianne Dashwood. Elinor sağduyusuyla hareket eden, gerçekçi bir yapıya sahipken Marianne ise aşırı duygusal ve uslanmaz bir romantik. Bu nedenle Marianne ablası Elinor’la flört eden Edwards’ı bir hayli ruhsuz bulmakta. Ölçülerine uyan Willoughby ile tanıştığında Marianne’in ayakları tutkuyla yerden kesilir ve skandallara yol açabilecek kadar duyarsız davranmaya başlar. Bunu takip eden eş bulma oyunları çarpıcı sırlara, beklenmedik gelişmelere ve acı ihanetlere sahne olur.Birbirine tamamen zıt karakterdeki bu iki kız kardeşin özel hayatlarında karşılaştıkları talihsizlikler ve bunlardan aldıkları dersler romanın kalbini oluştururken yazar, 19. Yüzyıl’ın başlarındaki İngiliz toplumunun değer ve ön yargılarını da ustalıkla irdeliyor.

...uğum 4. roman olma özelliğini taşır ... Akıl ve Tutku - Jane Austen - PDF Drive ... . Jane Austen'dan okuduğum 4. kitabım da bitti. (Okuduğum diğer kitaplarına buradan bakabilirsiniz.). Geriye İkna ve Umut Parkı kaldılar. Onları da bu sene içerisinde tamamlamayı planlıyorum. Jane Austen. Jane Austen (1775-1817): Kırk iki yıllık gözden uzak ve sade yaşantısına karşın, yazdıklarıyla İngiliz edebiyat tarihinin bir kült romancısı olmayı başardı. Akıl ve Tutku'dan... Dashwood ailesi ... Jane Austen - Akıl ve Tutku | E-Kitap İndir, Epub, PDF, Mobi Kitap Oku. ... . Akıl ve Tutku'dan... Dashwood ailesi Sussex'e uzun zaman önce yerleşmişti. Büyük mülk sahibiydiler; evleri arazinin ortasındaki Norland Park'taydı... akıl ve muhakemenin, tutku ve iştihâların savaş meydanı, ruhtur. bu ruhun dümeni ve yelkeni ise, akıl ve tutkudur. insan bu dümene ve yelkene muhtaçtır. ikisinden biri diye tercih yapılmamalıdır. akıl, tek... Sevenler kavuşur; rahat bir nefes alırız. Aynı yapı Akıl ve Tutku'da da iş başındadır. Burada kahramanlarımız iki kızkardeş. Biri ondokuz, diğeri onyedi yaşında. Aynı yapı Akıl ve Tutkuda da iş başındadır. Burada kahramanlarımız iki kızkardeş. Nihayet, Akıl ve Tutku diğer tüm başarılarından önce, aile olmakla ilgili bir romandır. Gerçek mutluluk sadece akıl ve tutku arasındaki hassas dengenin kurulmasıyla mümkündür. Olimpos yayınları Jane Austen'ın muhtesem yapıtı Akıl ve Tutku'yu tam metin çevirisiyle okurlarına sunuyor... Türkiye İş Bankası Yayınları, Çevirmen: Hamdi Koç, 392 Sayfa, 10.Baskı, 2016. En sevdiğim yazarlardan biri olan Jane Austen'ın Akıl ve Tutku romanını okuyalı çok zaman oldu. 15.40 TL. Bütün romanları sinemaya uyarlanan Jane Austen, Akıl ve Tutku'da aile değerleri ve akrabalık ilişkileri ile kadın duyarlığı ve aşkı ele alır. Bütün romanları sinemaya uyarlanan Jane Austen, Akıl ve Tutku'da aile değerleri ve akrabalık ilişkileri ile kadın duyarlığı ve aşkı ele alır. Bu romanda da Jane Austen'ın derin gözlemi... Eserlerinde güçlü kadın karakterleri başkahramanlar olarak yer aldı. Bütün romanları sinemaya uyarlanan Jane Austen, Akıl ve Tutku'da aile değerleri ve akrabalık ilişkileri ile kadın duyarlığı ve aşkı... 10.20 TL. - Lauren, 9. Marianne'in kalbi tutkuyla yanıyor; Elinor ise hep kalbine söz geçirmeye çalışıyor. Marianne nişanlısının da kendisi gibi tutkulu ve canlı olmasını istiyor. Akıl ve Tutku Bilgi. "Elinor ve Marianne'in çok sayıda akrabası ve arkadaşı var ama bazıları öyle tuhaf davranıyor ki onlar yüzünden başlarına bir sürü iş açılıyor." Akıl Ve Tutku yazdığı ilk roman olmasa da Jane Austen'ın yayımladığ...