flyfishingwingshootingexpo.com

Güzergahİstikamet İnsanlık

YAYIN TARİHİ 2013-11-05
DOSYA BOYUTU 4,2
ISBN 6055048303
DİL TÜRK
YAZAR Can Ahmet Vural
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Güzergahİstikamet İnsanlık PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Can Ahmet Vural. Okumak Güzergahİstikamet İnsanlık çevrimiçi şimdi çok kolay!

Yanılmıyorsam bu şekilde yaşamakla bir vahye tanık oldum. Hayatın farkına varıp insan acziyetinin üzerine bastım. Şimdi durduğum nokta pek çoğunluğun aşması gereken imtihandır. Çoğunluk için çıkmazdır. Ey insan! Sana küllerinden sesleniyorum. Ben tünelin sonunda seni bekliyorum. Ben tuzlu sudan tatlı suya karıştım, denizleri aşıp okyanusa vardım. Şimdi dibini görmediğim derinlikte seni bulmak istiyorum. Nedir bu akış yönün, dur insan toparlan yutacak an seni. Niye böyle tecelli ediyorsun insan, neden vazgeçtin kendinden? Aciz bedenim hariç bütün ufuklar perişan. Biz bir kudrete mazharız insan. Biz bütün güçlerin ötesinde bir gücün bu dünyadaki yansımasıyız. Ben taşıyabiliyorsam bu gücü, sen halâ neyin altında eziliyorsun insan? Ben bütün karanlıkları boyun eğmekle kutsal, başkaldırmakla aydınlık kıldım. Sahip olduğun ikbalin farkına var. Sana bütün erdemini seni ezerek kazandırıyorum. Şimdi rica ediyorum mazhar olduğumuz sırra gönül ver. Bu öğüdüm, bu silsile seni elem ve kederden kurtaracak tek çıkar yol. Çiğne insan kendini, çiğnemelerine de izin ver. Savaş insan. İçinde düştüğün yolla savaş. Yenil, yine yenil ve daha iyi yenil. İzin ver insan. Cümle alemin sana karşı yürümesine izin ver. Pay biç insan. Çıkardığın sonuçlardan kendine pay biç. Bak insan, şuna dikkat et. Şimdi bu yolda, belirlediğim güzergahta senin payın var. Gözyaşı yahut tebessüm ol. Ne olursan ol mutluluktan ol insan. Dingin ol. Durgun ol. Küçük ama işe yarayan ol. Ey insan ben ezildim. Ben çok yenildim. Çok hüsrana uğradım. Ve seni çok aradım. Belirdin insan buna sevin. Ben ve benim gibilerine yaşattıklarınla içimizde belirdin. Şimdi insanım, görünürdeki tüm yetersizliklerimle sadece insanım insan. İlla bir devinim olacaksan özüne dön insan! Seni sadece kendimde değil başkalarında da yaşatmak için, kendi içimde değil yurdumun dört bir tarafında yaşatıp gönül bağı kurmak için, ey insan varlığınla dünyaya nizam vermek için sen her yerde ve herkeste yaşa! Açığa çık. Dünyanın sanaihtiyacı var. Ne olursan ol, kim olursan ol, koskoca evrende sadece bir yıldızsın insan. Dünya seninle aydınlık, yokluğunda karanlık. Bu yüzden önemse kendini. Değer bil, değer ver ve daha iyi parla!

...r acil... İstanbul: Zaman Kitap (s 83-89) ... Güzergah İstikamet İnsanlık Can Ahmet Vural ... . Hedef ve İstikamet. Öyleyse biz, insanlık için bir ışık olmalıyız; bir mum kadar da olsa etrafımızı iman nuruyla aydınlatmaya bakmalıyız. İstikamet ve Önemi. إِنَّ الَّذِينَ قَالُوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ اسْتَقَامُوا تَتَنَزَّلُ عَلَيْهِمُ الْمَلَائِكَةُ أَلَّا تَخَافُوا وَلَا تَحْزَنُوا وَأَبْشِرُوا بِالْجَنَّةِ الَّتِي كُنتُمْ تُوعَدُونَ. Hem bugün insanlık tarihinde hiç olma ... Güzergah : İstikamet İnsanlık ... . Hem bugün insanlık tarihinde hiç olmadığı kadar var. Doğru İSTİKAMET. Fonksiyonel. Yağmursuyu Izgaraları. İstikamet Döküm Yüksek performanslı kaliteli ürünler tasarlayıp üreterek sektördeki öncülüğünü devam ettirmektedir. kitaphanen.com´da uygun fiyata Ekin Yayınları (Bursa) markalı Güzergah İstikamet İnsanlık 9786055048303 aradığınız kitabı bulabilir, güvenli alış verişinizi yapabilirsiniz. Soru: Güzergâh emniyeti ne demektir? Böylece kişi hedefe varma istikametinde yürüdüğü şehrahı teminat altına almış ve herhangi bir trafik sıkışıklığına sebebiyet vermemiş olur. İSTİKAMET. Kanaatimizce, Kur'an açısından bakıldığında, insanlık tarihi boyunca, "Sırat-ı Müstakim"de muvaffak olmuş binlerce, belki milyonlarca mümin vardır. İstikamet Mektebi bir "Erdemliler Topluluğu" Projesidir. Mülakat sonuçlarına göre alfabetik sıraya göre İstikamet Mektebi programına girmeye hak kazanan öğrenciler; Kız Öğrenciler; Adı Soyadı... Kültür, Sanat, Edebiyat alanında amatör ruhla yazan, üreten, düşünen ekibiz. Biz, bizimle aynı düşünen herkesle aynı istikamet'teyiz! İstikamet gökyüzü. Tarihin ilk dönemlerinden bu yana insanoğlu, gökyüzüne bakarak varlığını anlamlandırmaya çalıştı. İnsanlık tarihinin en eski metinleri olan Sümer-Akad edebiyatında... Web Adresi: h...