flyfishingwingshootingexpo.com

Sahte Atatürkçülük

YAYIN TARİHİ
DOSYA BOYUTU 3,94
ISBN 9758084550
DİL TÜRK
YAZAR Uğur Mumcu
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Sahte Atatürkçülük PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Uğur Mumcu. Okumak Sahte Atatürkçülük çevrimiçi şimdi çok kolay!

Atatürkçülüğü, Ulusal Kurtuluş Devrimciliği olarak anlamak ve yorumlamak gerekir. Bu anlamda bir 'Atatürkçülük' anlayışını okullarımıza sokmuş değiliz. Bugün de 'devrim' sözcüğünü kaldırıp, yerine 'Inkılap' sözcüğünü yerleştirerek Atatürkçülüğü benimseteceğimizi hiç sanmıyoruz. Atatürkçülük, ancak çoğulcu bir demokraside, özgürlükcü bir düzende benimsetilirse, bu eğitim biçimi daha sağlıklı olur. Atatürkçülüğü bir siyasal iktidarın 'resmi ideolojisi' yaptınız mı, Atatürkçülük yerine sahtesi egemen olur.

... sahtesi egemen olur. sahte atatürkçülük ... Gerçek ve Sahte Atatürkçüler ! - Forum Gerçek ... . şükela: tümü | bugün. uğur mumcunun 1962-1993 yılları arasında yazdığı makale ve inceleme yazılarından derlenen dizinin 26 haziran - 31 aralık 1985 tarihlerini kapsayan 25. kitabı. Söz de Çakma Atatürkçü geçinen sahte vatanseverlere Uğur Mumcu: Atatürkçülük Nedir? ATATÜRKÇÜLÜK: Sömürgeciliğin düşmanıdır, sömürgecilik karşıtıdır. Uğur Mumcu. "Resmi ideoloji" yapılan, At ... Sahte Atatürkçülük ... . Uğur Mumcu. "Resmi ideoloji" yapılan, Atatürkçülüğün kendisi midir, yoksa onun, özünden soyutlanmış, saptırılmış, iktidarda olanların kendi ideolojilerine göre biçimlendirilmiş yapay görüntüleri... Atatürkçülüğü bir siyasal iktidarın "resmi ideolojisi"yaptınız mı Atatürkçülük yerine sahtesi egemen olur. (Cumhuriyet12 Kasım 1985 Devrim Tarihi...) Uğur Mumcu. Uğur Mumcu. "Resmi ideoloji" yapılan, Atatürkçülüğün kendisi midir, yoksa onun, özünden soyutlanmış, saptırılmış, iktidarda olanların kendi ideolojilerine g...