flyfishingwingshootingexpo.com

Kalpazanlık Bile Yapılamıyor

YAYIN TARİHİ 2005-08-22
DOSYA BOYUTU 10,7
ISBN 9759038404
DİL TÜRK
YAZAR Aziz Nesin
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Kalpazanlık Bile Yapılamıyor PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Aziz Nesin. Okumak Kalpazanlık Bile Yapılamıyor çevrimiçi şimdi çok kolay!

Dolar getir dolar, sterlin getir sterlin, ruble getir ruble basayım ki hîçkimse kalpını aslından ayırt edemez. Ayırt etmek ne demek, bilirkişinin en ferişîahma, uzmanının en şahına götür göster, paranın aslına sahte der de, benim yaptığım kalp paraya sahte diyemez. Kâğıt paranın da, maden paranın da sahtesini yaparım. Övünmek gibi olmasın, değil bu memlekette, sanmam ki dünyada da üstüme bir kalpazan olsun... Başka kalpazanların işlerini çok gördüm, hiçbiri elime su dökemez. Kolay değil Müdür Bey, ben kalpazanlığa başlayalı, önümüzdeki nisan, elli yılım dolacak. Bu işten başka da hiçbir iş bilmem. Neden? Çünkü tenezzül etmedim başka işe... Temiz iş benimki. İnsan dediğin insan, bence işini iyi bilecek; öyle yarım yamalak bildiği işlere burnunu sokup da üstünkörü iş yapmayacak. Sözü nereye getirmek istiyorum? Bizim politikacılara? Sakın politika yaptığımı sanma Müdür Bey, allah göstermesin... Hiç sevmem politikayı, bilmem de... Bilmediğim için de yapmam. Peki bu politika, bir ülkeyi ve insanlarını iyi yönetmek değil mi? Yani politikacılık, kalpazanlıktan daha mı kolay? Mahvolduk, tümden mahvolduk beyim. Bir memleket düşünün ki, orda kalpazanlık bile yapılamıyor; artık orda herşey bitmiştir.

...ey bitmiştir. Aziz Nesin. Dolar getir dolar, sterlin getir sterlin, ruble getir ruble basayım ki hiç kimse kalpını aslından ayırt edemez ... Kalpazanlık Bile Yapılamıyor Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor ... . Ayırt etmek ne demek, bilirkişinin en feriştahına, uzmanının en şahına götür göster... 1995'te Hiroşima Vakfı Ödülünün de aralarında olduğu çok sayıda ulusal ve uluslararası ödül verildi. Kalpazanlık Bile Yapılamıyor 33 Aziz Nesin. Kalpazanlık Bile Yapılamıyor. Aziz Nesin • Nesin Yayınevi. Aziz Nesin. Dolar getir dolar, sterlin getir sterlin, ruble getir ruble basay ... Kalpazanlık Bile Yapılamıyor - Ekşi Sözlük ... . Kalpazanlık Bile Yapılamıyor. Aziz Nesin • Nesin Yayınevi. Aziz Nesin. Dolar getir dolar, sterlin getir sterlin, ruble getir ruble basayim ki hiç kimse kalpini aslindan ayirt edemez. Kalpazanlık Bile Yapılamıyor - Aziz Nesin hızlı kargo, uygun fiyat ayrıcalığı ve taksit seçenekleriyle Odakitap.com'dan satın alın! Ürün Sepetinize Eklendi! Kalpazanlık Bile Yapılamıyor. 13,60 TL. Calgımız, şarkımız olunca biz de güle oynaya çalışıyoruz. Benim karının çalıştığı yer de çalgılıymış. Neden sonra anladım ki, benim karımın kıç oynatması, oynatarak yürümesi, salt kıçının değil... Ürün Adı: Ka...