flyfishingwingshootingexpo.com

Eski Bahçe - 40 Yaşında (Numaralı Özel Baskı)

YAYIN TARİHİ 2018-03-16
DOSYA BOYUTU 11,67
ISBN 9750841903
DİL TÜRK
YAZAR Tezer Özlü
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Eski Bahçe - 40 Yaşında (Numaralı Özel Baskı) PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Tezer Özlü. Okumak Eski Bahçe - 40 Yaşında (Numaralı Özel Baskı) çevrimiçi şimdi çok kolay!

Tezer Özlü’nün ilk kitabı Eski Bahçe’nin okuruyla buluşmasının 40. yılına özel baskısı Yapı Kredi Yayınları’ndan çıktı.Yaşamın ve ölümün acı kokularını erken yaşlarda almış, toplumsal baskılarla bireysel uyumsuzlukların çeperlerini görmüş, lirik ve sözünü sakınmayan bir yazar Tezer Özlü.Eski Bahçe ilkin 1978 yılında Ada Yayınları’ndan “Tezer Özlü Kıral” imzasıyla çıktı. On bir öyküden oluşan kitabın ilk öyküsü 1964 tarihli “Dönüş”, son öyküsü 1976 tarihli “Hayalet Oğuz”. Yazarın ölümünün ardından, on iki öyküden oluşan Eski Sevgi bölümü eklenerek, yine Ada Yayınları’ndan Eski Bahçe – Eski Sevgi adıyla kitap bugünkü halini 1987’de aldı.Eski Bahçe, Tezer Özlü’nün ilk kitabı ama yazarlığını damgalayan yaşam serüvenini bütün yönleriyle gösteriyor. 1940’lı yıllarda çocukluğunu geçirdiği Simav, Ödemiş, Gerede... 1950’lerde okul yıllarını geçirdiği İstanbul... 1960’larda evlenip iş hayatına atıldığı, çeviriler yaptığı Ankara... 1970’lerde yazarlığının boyutlarını iyice gösterdiği İstanbul... Kısacası yaşamının izlerini belirginleştiren, biçimi ve biçemiyle onun bütünlüklü yazın dünyasını köşe bucak yansıtan öyküler var bu kitapta.Yaşamının izlerini belirginleştiren, yazarlığını damgalayan, biçimi ve biçemiyle onun bütünlüklü yazın dünyasını köşe bucak yansıtan on bir öykü.Eski Bahçe her bir öyküsüyle kırk yıldır göz alan bir göktaşı.

...ü. Tezer Özlü'nün ilk kitabı Eski Bahçe'nin okuruyla buluşmasının 40 ... Eski Bahçe - 40 Yaşında (Numaralı Özel Baskı) PDF Kitap İndir... ... . yılına özel baskısı Yapı Kredi Yayınları'ndan çıktı. Yaşamın ve ölümün acı kokularını erken yaşlarda almış... 9.07 TL. Tezer Özlü'nün ilk kitabı Eski Bahçe'nin okuruyla buluşmasının 40. yılına özel baskısı Yapı Kredi Yayınları'ndan çıktı. Ürünü satın almadan evvel ürünü satan satıcı ile teyit etmenizi öneririz. Eski Bahçe - 40 Yaşında (Numaralı Özel Baskı). Eski Bahçe her bir ö ... Eski Bahçe - 40 Yaşında (Ciltli) (Numaralı Özel Baskı) ... . Eski Bahçe - 40 Yaşında (Numaralı Özel Baskı). Eski Bahçe her bir öyküsüyle kırk yıldır göz alan bir göktaşı. Internet Explorer tarayıcısının 9.0 ve daha eski sürümlerini desteklememekteyiz. Eski Bahçe - 40 Yaşında (Numaralı Özel Baskı) Kitabı Hakkındaki Genel Bilgiler Bu yazımızda E...