flyfishingwingshootingexpo.com

Hu Diyen KargaSelçuklu Hikayeleri

YAYIN TARİHİ 2019-02-28
DOSYA BOYUTU 9,38
ISBN 6051554914
DİL TÜRK
YAZAR Misli Baydoğan
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Hu Diyen KargaSelçuklu Hikayeleri PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Misli Baydoğan. Okumak Hu Diyen KargaSelçuklu Hikayeleri çevrimiçi şimdi çok kolay!

Misli Baydoğan, uzman bir psikolog. Ancak biz kendisini, pek çok dergide yayımlanmış, Türk davranış kalıplarını ustaca sergilediği tarihî hikâyelerinden tanıyoruz. Hû Diyen Karga -Selçuklu Hikâyeleri- başlığı altında, Türkistan’dan Anadolu’ya uzanan Selçuk neslinin o baş döndüren, coşkulu serüvenini birkaç insan nesli ömrünce yaşamış, bilge bir kara karganın ağzından dinleyeceğiz: “Ete kemiğe büründüm büründüm, karga diye göründüm. Kutlu Selçuk neslinin kervanından seyrettim. Hû! Ben kuşun sözlerine kulak verecek olursanız, yanaşı­verin şöyle tüneğimin kıyısına. Kuş aklımı hor görmeyin. Dilimi inkâr etmeyin. Beni yaratan da sizinkiyle aynı de­ğil midir ve o Yaradan Hazreti Süleyman’ı sırlarımı çöz­sün, önünüze sersin diye size de yalavaç diye indirmemiş midir? İnsan olmaklığın şerefi sizde kalsın lakin büyük­lenmenizi sıyırıp toprağın üzerine bırakın. Kanatlarımın gölgesi Cend’den, Horasan’dan, Nişabur’dan, Merv’den ve Belh’ten ve dahi Bağdat’tan, Larende’den ve Alaiye’den süzülmüştür benim. Kara tüylerim Miryakefalon’un, Ma­lazgirt’in, Malatya ve Tokat’ın tozuna, Sinop’un tuzuna bulanmıştır. Sir Derya’nın, Amu Derya’nın, Fırat ve Dic­le’ninki kadar Hazar’ın ve Karadeniz’e kavuşan suların da tadını bilirim. Ala Dağlar’ın rüzgârında ve Toroslar’ın eteklerinde de kanat çırptım; Talas’ın düzünde ve Nem­rut’un ulularında da... Türkmen obalarının yurt edinip il kurduğu topraklarda diktiği söğüt ve çınarların dallarında nice yuvalar kurdum, nice yuvalar bozdum. Ben bir garip kuş, hiç incinmedim Türk’ün, Türkmen’in türesinde. Şimdi bir masal bari olsun anlatmak, görmediğinizi ve bilmediğini­zi sandığınız zamanların üzerindeki atlas örtüyü sizin için azıcık kaldırmak, şu bir sıkımlık cana tutunan aciz boynu­mun borcudur. Bu tünek de benim ömrümün sonlanacağı kutlu yurdumdur. Yurdunuz, devletiniz payidar ola. Ulu­lar, veliullahlar, evliyaullahlar, erenler! Hû!”

...Karga (Selçuklu Hikayeleri) - Misli Baydoğan Hanım'ın kitabı ... Hu Diyen Karga Selçuklu Hikayeleri - ePttAVM ... . Misli Hanım tarihi gerçeklerden yola çıkarak hikâyeleştirdiği kitabını "Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun delikanlı hatırasına"... Selçuklu Dönemini bir bilge karga gözüyle okuyun... güzel bir kitap. Do you agree with this comment? Misli Baydoğan Hanım'ın kaleminden güzel Selçuklu Hikayeleri. Ebat: px. Şu sayfadan göstermeyi başlat: Download "Hû Diyen Karga. Selçuklu Hikâyeleri. Artık o da babası gibi Ya-. 13 18 Hû ... Reviews About Hu Diyen Karga & Selçuklu Hikayeleri - 1 ... . Selçuklu Hikâyeleri. Artık o da babası gibi Ya-. 13 18 Hû DIyen Karga bgu nun ordusundaki savaşçılardan biriydi. 12 TL. Misli Baydoğan uzman bir psikolog. Ancak biz kendisini pek çok dergide yayımlanmış Türk davranış kalıplarını ustaca sergilediği tarihî hikâyelerinden tanıyoruz. Hû ...