flyfishingwingshootingexpo.com

Gazap Üzümleri

YAYIN TARİHİ 1998-01-01
DOSYA BOYUTU 7,42
ISBN
DİL TÜRK
YAZAR John Steinbeck
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Gazap Üzümleri PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır John Steinbeck. Okumak Gazap Üzümleri çevrimiçi şimdi çok kolay!

Çağdaş Amerikan edebiyatının en önemli isimlerinden biri sayılan John Steinbeck (1902-1968) üniversite öğrenimi sırasında çeşitli işlerde çalıştı; daha sonra öğrenimini yarıda bırakarak kendini tümüyle edebiyata adadı. İlk romanı Altın Kupa 1929'da yayımlandı. Bunu izleyen Yukarı Mahalle, Sardalye Sokağı, Tatlı Perşembe, Fareler ve İnsanlar, Gazap Üzümleri, Bitmeyen Kavga vb kitaplarla büyük bir ün kazandı. 1939'da Pulitzer, 1962'de Nobel Edebiyat ödüllerini aldı. Yapıtları dünyanın çeşitli dillerine çevrildi ve geniş okur çevresince ilgiyle karşılandı. Gazap Üzümleri; Steinbeck'in en çok okunan romanlarından biridir. Bu romanda yazar, hızlı bir sanayileşme süreci yaşayan Amerikan toplumunda, toprağa bağlı yaşamaya alışmış büyük bir ailenin değişim rüzgârları karşısında acımasızca savruluşunu ve tükenişini anlatmaktadır. Başka bir deyişle, bu roman, ayakta kalma mücadelesi kurallarına direnmek pek kolay bir şey değildir; güçsüz, örgütsüz insanların yaşamları tıpkı kasırga önünde oradan oraya savrulan bir yaprak gibidir. Böylesine bir fırtına karşısında insanlar bir yerlere tutunabilmek için birbirlerini ezerler. Bu insanlık dramını etkileyici bir dille anlatan John Steinbeck ise, yazarlık gücünün doruklarında dolaşır.

...beck'in tartışmasız en büyük eseri olan ve ona Pulitzer ödülünü kazandıran Gazap Üzümleri, 1939'da ilk kez yayınlandığında şok etkisi yaratmış ve büyük tartışmalara yol açmıştı ... Gazap Üzümleri (1940) İzle | Full HD Film Sitesi ... . Gazap Üzümleri (Dublaj+Altyazılı) 8.1/10. Altyazılı / Türkçe DublajTür : Dram, Tarihi Gösterim : 24 Ocak 1940 Imdb : 8.1 Yapım : 1940. Gazap Üzümleri izle, Gazap Üzümleri full izle, Gazap Üzümleri türkçe dublaj izle, Gazap Üzümleri hd izle, John Steinbeck romanından uyarlanarak sinemaya 1940 yılında aktarılan film IMDB... The Grapes of Wrath izle, Gazap Üzümleri - izle, 720p izle, 1080p hd izle, filmin bilgileri, konusu, oyuncuları, tüm serileri bu sayfada.. Gazap Üzümleri. Film Bilgileri. Alternatifler (8). Gaz ... Gazap Üzümleri (Dublaj+Altyazılı) 8.1/10 - Film İzle ... ... The Grapes of Wrath izle, Gazap Üzümleri - izle, 720p izle, 1080p hd izle, filmin bilgileri, konusu, oyuncuları, tüm serileri bu sayfada.. Gazap Üzümleri. Film Bilgileri. Alternatifler (8). Gazap Üz...