flyfishingwingshootingexpo.com

Dörtlerin Gecesi

YAYIN TARİHİ 2011-12-02
DOSYA BOYUTU 7,82
ISBN 6055454388
DİL TÜRK
YAZAR Fevzi Yetkin
BİÇİM: PDF EPUB MOBI
FİYAT: BEDAVA

Kitabı okumak ister misin Dörtlerin Gecesi PDF formatında? İyi seçim! Bu kitap yazar tarafından yazılmıştır Fevzi Yetkin. Okumak Dörtlerin Gecesi çevrimiçi şimdi çok kolay!

Direnenler, hiçbir zaman gönüllü olarak teslim olmayı düşünmemişlerdi. Fiili olarak direnişlerinin bittiği yerde içlerinde alev alev direnme ateşi hala yanıyordu. Ama objektif olarak teslimiyet ortamı yaratılmıştı.Her umutsuzluğa karşı bir umut, her acılı duruma sevinçli bir anı ekilirdi. Devrimci değerlerine yabancılaşmak istemeyen ve hala yüreğinde ülke ve halk ateşi yananlar kötü kötü düşünmeye çalışmazlardı. Ve böyle düşünenlere karşı da sürekli bir umut olmaya çabalarlardı.‘’Halk bir deniz, devrimciler ise bu denizde bir balıktır’’ der Mao. Devrimci hareket yerin çok derinliklerinden fışkıran bir pınardır. Bu güçlü ve kuvvetli pınarı ne kadar kurutmaya çalışırlarsa çalışsınlar, yine de sular muazzam bir güç biriktirerek yerin üstüne çıkacaktır.

...ıttır belki ağrı'da zilan deresi dersim'de lac deresi bir kanlı şiir oysa bir destandı diyarbakır kalesi ve diyarbakır zindanında ateşle sevişen 'dörtlerin gecesi' ... Şiir Sitesi - Adnan Yücel - Dörtlerin Gecesi ... . Mehmet Tanboğa ve Fevzi Yetkin'in Dörtlerin Gecesi kitabında geçiyor bu söz. Çok uzundur dörtlerin gecesi kitabı. Onlarca yıl, yüzlerce yıl uzunluğundadır. Çok da yaygındır. "Dörtlerin Gecesi -Savunma-" adıyla. mahkemeye savunma sunduk. "Dörtlerin Gecesi" beraat etti. Hemen üçüncü baskısı yapıldı. Yalnız bu defa da bizim sunduğumuz savunma hakkında dava açıldı. Dörtle ... Dörtlerin Gecesi, Direnişin Aydınlığı - Zafer Köse | İnsanokur ... . mahkemeye savunma sunduk. "Dörtlerin Gecesi" beraat etti. Hemen üçüncü baskısı yapıldı. Yalnız bu defa da bizim sunduğumuz savunma hakkında dava açıldı. Dörtlerin Gecesi yorumları ve incelemeleri, kitaptan alıntılar ve sözleri, kitabı okuyanlar ve Dörtlerin Gecesi kitabına benzeyen kitaplar. Dörtlerin Gecesi. İçeriğe geç...